KPR RC Legionowo. Kasprzaka sposób na Kielce

kpr-wisla_52

Tomasz Kasprzak pokazał w Kielcach, że nie straszne mu największe gwiazdy handballu (fot. arch. GP/MM)

Po przerwie na mecze reprezentacji w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy 2018, w 10 kolejce rozegranej awansem, spotkały się drużyny Vive Tauron Kielce i KPR-u RC Legionowo. Czy w Kielcach zdarzyło się coś nieprzewidzianego?

Na ławkach trenerskich duet szkoleniowców reprezentacji Polski. Kadry, której start w eliminacjach do ME nie był udany. Ba! Był fatalny!!! A do tego na ławkę legionowskiej drużyny po kilkumiesięcznej przerwie powrócił Robert Lis. Czy tknął nowego (starego) ducha walki?

Kasprzaka sposób na Kielce

Ponad rok temu kołowy legionowskiego zespołu przyćmił wielkie gwiazdy Vive. Rzucił 12 bramek renomowanemu rywalowi. Działo się to wtedy w Arenie Legionowo. Teraz Tomasz Kasprzak swój popis gry dał w Kielcach. 10 razy znalazł sposób na bramkarzy jednej z najlepszych drużyn na świecie. I to na oczach obu trenerów kadry… Po raz kolejny pokazał, że niestraszne mu największe gwiazdy handballu na świecie.

Dobry mecz, gwiazdy lepsze w końcówce

Postawa legionowskich szczypiornistów w meczu z Kielcami na pewno nie była zaskakująca. Wiadomo było, że w zespole rywali aż 16 zawodników grało w eliminacjach do Mistrzostw Europy, więc na pewno odczuwali zmęczenie. Do tego zawodnicy KPR-u chciali pokazać swojemu trenerowi, że nadal aspirują o grę o wysokie cele. Do przerwy mecz miał bardzo wyrównany przebieg, bo gospodarze po 30 minutach prowadzili zaledwie 14:13. Warto odnotować, że tuż po końcowym gwizdku rzut wolny wykonywał najlepszy strzelec drużyny Witalij Titow. I trafił! Szkoda, że nie wydarzyło się w spotkaniu z Górnikiem w poprzedniej kolejce. W drugiej połowie Vive miało już większą przewagę, ale ambicji legionowianom nie można było odmówić. Starali się do końca walczyć o jak najmniejszą przegraną. Ostatnią bramkę w spotkaniu zdobył Titow, który był drugim strzelcem dnia na parkiecie w Kielcach. Popularny „Witek” rzucił 7 bramek. KPR uległ w Kielcach 26:32.

Vive Tauron Kielce – KPR RC Legionowo 32:26 (14:13)

Vive Tauron Kielce: Szmal, Ivić – Paczkowski – 5, Strlek – 4, Reichmann – 4, Kus – 4,  Bombac – 3, Djukić  –  3, Aguinagalde – 2, Bielecki – 2,  Jurkiewicz – 2,  Bis – 1, Lijewski – 1, Zorman – 1, Jachlewski, Vujović.

KPR RC Legionowo: Stojković, Krekora – Kasprzak – 10, Titow – 7, Prątnicki – 3, Mochocki – 2, Ignasiak – 1, Kowalik – 1, Ciok – 1, Gumiński – 1, Suliński, Pribanić,  Brinovec, Gawęcki.