Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce (dzień 3)

12798912_993962460641049_6425513478758111919_n

Volley Płock wywalczył dziś jako pierwszy awans do półfinałów MP Juniorek (fot. Volley)

Trzeci dzień turnieju rozstrzygnął, kto pojedzie na półfinały Mistrzostw Polski. Najpierw awans zapewnił sobie Volley Płock, który pokonał UKS Warmiss Volley Olsztyn 3:0. Także zespół Wojciecha Lalka wystąpi w kolejnej fazie mistrzostw. LTS znów nie miał większych problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa.

Mecz o 5 miejsce.
Chemik Olsztyn – Sprint Płociczno Tartak 3:1 (24:26, 25:18, 25:17, 25:18)

W pierwszym spotkaniu „wielkiej czwórki” spotkały się… dwa Volleye. Ten z Płocka i ten z Olsztyna. Po trzysetowym pojedynku lepsza okazała się drużyna trenera Jerzego Chęcińskiego i Jacka Sobańskiego, która dzięki wygranej została pierwszym półfinalistą Mistrzostw Polski z legionowskiego turnieju.

Volley Płock – UKS Warmiss Volley Olsztyn 3:0 (25:13, 25:16, 25:11)

Dwa pierwsze spotkania LTS-u Legionovii Legionowo przypominały walkę Dawida z Goliatem. Podopieczne Wojciecha Lalka, nie wysilając się zbytnio, pewnie pokonały swoje rywalki gładko po 3:0. Z gry jednak trener był dosyć niezadowolony. Siatkarki w sobotę czekał na pewno trudniejszy mecz, niż dwa poprzednie. Widać było, że drużyna z Ostrowca grała zdecydowanie lepszą siatkówkę od poprzednich rywalek „Laleczek”. I choć zawodniczki KSZO walczyły dzielnie to musiały uznać wyższość legionowianek. Przed dwa pierwsze sety toczyły walkę z aktualnymi Mistrzyniami Polski i przegrały je odpowiednio do 18 i 19. Dopiero trzeci set pokazał na co stać LTS. Wygrana do 8 pokazała moc legionowskiego zespołu. Jutro gospodynie zmierzą się w ostatnim meczu z Volleyem Płock. Obie drużyny będą reprezentować Mazowsze w półfinałach Mistrzostw Polski.
SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (18:25, 19:25, 8:25)