Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce. Dzień 2 – sesja popołudniowa (galeria)

lts-swidnica_86

Na razie stonowana radość. Dwie wygrane TS-u na początek ćwierćfinałów (fot. GP/MM)

Po południu na parkiet w pierwszej kolejności wyszły siatkarki LTS-u Legionovii Legionowo i MKS-u Polonii Świdnica. Po nich UKS Ares Nowa Sól i MKS MOS Wieliczka.

Świdniczanki przegrały przedpołudniowe spotkanie z BKS-em Stal Bielsko-Biała. Jednak o wiele lepiej zaprezentowały się od zespołów grających w Grupie B. LTS to faworyt nie tylko ćwierćfinałów, ale i obrończynie tytułu Mistrza Polski. Faworyt mógł być tylko jeden.

Gładko, lekko i przyjemnie

Trener Wojciech Lalek wykorzystał swoje poranne obserwacje i jego podopieczne od początku wiedziały, co mają grać przeciwko Świdnicy. Odpowiednio skoncentrowane przystąpiły do gry i od razu pokazały swoje najlepsze oblicze. Zagrywką odrzuciły rywalki od siatki, a wiele punktów zdobyły od razu serwisem. Brylowały w tym, tak jak dzień, wcześniej Natalia Dąbrowska i Magdalena Orlicka. Gdyby nie rozluźnienie w końcówce rywalki nie przekroczyłyby bariery 10 punktów. Drugi set to znów koncertowa gra legionowianek i prowadzenie 10:2, a to dzięki… świetnej zagrywce LTS-u. Przewaga w tym secie urosła aż do 15 punktów. LTS wygrał bowiem 25:10. Trzeci set zaczęła Dąbrowska od… piekielnie mocnych serwisów (4:1). Tym razem jednak Polonia odrobiła szybko straty na 4:4. Kolejny fragment meczu był wyrównany, ale w pewnym momencie LTS zaczął znów świetnie serwować i gospodynie do końca spotkania panowały niepodzielnie na placu boju. Trzeciego seta miejscowe siatkarki wygrały do 11, serwując w całym meczu 23 asy!

LTS Legionovia Legionowo – MKS Polonia Świdnica 3:0 (25:11, 25:10, 25:11)

LTS Legionovia Legionowo: Niderla, Orlicka, Wałek, Dąbrowska, Montowska, Sochaczewska, Rojecka, Górecka, Zaborowska, Woźniak, Gryka, Ciejka (L), Trzeciak (L).

MKS Polonia Świdnica: M. Zwolińska, Mazur, Mielnie, Stefańska, J. Zwolińska, Dynowska, Wazner, Rutowicz, Jewiasz, Frankowska, Gierwatowska, Liwuś, Konracka (L), Gałązka (L).

Grupa A

1. LTS Legionovia Legionowo – 4pkt.
2. BKS Stal Bielsko-Biała – 3pkt.
3. MKS Polonia Świdnica – 2pkt.

ARES – MKS

Siatkarki z Wieliczki szybko zyskały przewagę. Dobrze serwowały i równie dobrze kończyły swoje akcje w ataku. Przy stanie 17:6 trener drużyny z Nowej Soli, Radosław Abramczyk, wykorzystał swoją drugą przerwę na żądanie. Nie pomogły też roszady na parkiecie. Zawodniczki MKS-u zdecydowanie wygrały otwarcie 25:13. Druga partia zaczęła się… zdecydowanie odwrotnie. To siatkarki z Nowej Soli były skuteczniejsze i wyszły na prowadzenie 5:0. Za chwilę jednak było już 8:6 dla wielickiego zespołu. Od tego momentu przebieg meczu wyrównał się z lekkim wskazaniem na ARES, który prowadził 16:15. Wtedy to MOS podkręcił tempo, złapał blokiem rywalki i skutecznie wykończył akcję ataku, wychodząc na prowadzenie 20:17. To nie był koniec emocji w tym secie, bo za chwilę było po 21. Po tym MKS miał trzy piłki setowe i dopiero wykorzystał trzecią. Trzeci set, kolejne emocje. Długo wynik oscylował w granicach remisu, ale od stanu 7:6 zaczęła się zarysowywać przewaga MKS-u. Ich przewaga wzrosła do stanu 10:6. Zespół z Nowej Soli nie zamierzał oddać seta rywalkom i doprowadził do remisu 13:13. Nadal nie zwalniał tempa i wyszedł na prowadzenie 20:17. ARES asem zakończył seta i pozostawał w grze o pierwsze miejsce w Grupie B. Team z Nowem Soli złapał wiatr w żagle i przejął inicjatywę, prowadząc w czwartym secie 8:3. Zanosiło się na tie-breaka, bo UKS utrzymywał przewagę (14:7). I utrzymał ją do końca, a jeszcze dodatkowo powiększył, wygrywając 25:11. Tie-break. Niezwykłe emocje, bo do zmiany stron MOS prowadził 8:7. Po zmianie siatkarki z Wieliczki zachowały jakby więcej sił i zanotowały kilka dobrych akcji. Dało to im prowadzenie 11:7. Jeszcze raz poderwały się nowosolanki i zbliżyły się na punkt. W końcówce jednak to MKS MOS Wieliczka mógł cieszyć się w szalonym tańcu na środku swojej części boiska.

UKS ARES Nowa Sól – MKS MOS Wieliczka 2:3 (13:25, 23:25, 25:18, 25:11, 12:15)

UKS ARES Nowa Sól: Wijatkowska, Wróbel, J. Sobczak, Osińska, Krajewska, Rygiel, Karakolis, Różycka, Budzińska, M. Sobczak, Petreczko (L).

MKS MOS Wieliczka: Niedzielska, Kyrcz, Hebda, Pikus, M. Drej, A. Drej, Kujawa, Górska, Hartabus, Sikora, Kowalska (L), Małota (L).