Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce. Dzień 3

lts-swidnica_82

LTS Legionovia Legionowo (fot. GP/MM)

Trzeci dzień Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce rozpoczął się spotkaniem o 5 miejsce w turnieju pomiędzy Polonią Świdnica a Jedynką Łomża. Faworytem były siatkarki z Dolnego Śląska.

Świdniczanki korzystnie zaprezentowały się w rozgrywkach grupowych, ale nie miały szans powalczyć w grupie z gospodarzem turnieju jak i z BKS-em Stal Bielsko-Biała. Jednak przyglądając się drużynie w tych meczach można było odnieść wrażenie, że Polonia w drugiej grupie spokojnie mogła powalczyć o coś więcej niż grę o 5 miejsce. Niekorzystne losowanie spowodowało, że zespołowi z Dolnego Śląska przyszło grać właśnie o tę pozycję.

MKS Polonia Świdnica – UKS Jedynka Łomża (mecz o 5 miejsce)

Polonia tylko w drugim secie miała problemy z Jedynką. Za nim do tego doszło wygrała pierwszego seta 25:15. W drugim dopiero w końcówce świdniczanki udowodniły, że są lepsze, wygrywając do 23. Trzeci set to znów jednostronne widowisko i pewna wygrana 25:13. Zawodniczki ze Świdnicy musiały zadowolić się tylko piątą lokatą.

MKS Polonia Świdnica – UKS Jedynka Łomża 3:0 (25:15, 25:23, 25:13)

MKS Polonia Świdnica: M. Zwolińska, Mazur, Mielnie, Stefańska, J. Zwolińska, Dynowska, Wazner, Rutowicz, Jewiasz, Frankowska, Gierwatowska, Liwuś, Konracka (L), Gałązka (L).

UKS Jedynka Łomża: Czerwonko, Sendrowska, Walczak (L), Mordasiewicz, Ziarno, Lis, Bogdańska, P. Kurpiewska, M. Kurpiewska.

LTS – UKS ARES

Legionowianki powoli wchodziły mecz, dlatego też w pierwszym secie wygrały tylko do 19. Jednak w dwóch kolejnych odsłonach pojedynku pokazały swoją moc. Wygrane do 14 i 10 pokazały, że LTS nie powinien mieć problemów w ostatnim niedzielnym spotkaniu z drużyną z Wieliczki. Szczególnie w trzecim secie Natalia Dąbrowska miała możliwość potrenowania serwisu, skutecznie nim zdobywając punkty. Było już 19:1! i 20:2! Skończyło się 10 punktach siatkarek z Nowej Soli.

LTS Legionovia Legionowo – UKS ARES Nowa Sól 3:0 (25:19, 25:14, 25:10)

LTS Legionovia Legionowo: Niderla, Orlicka, Wałek, Dąbrowska, Montowska, Sochaczewska, Orzoł, Rojecka, Zaborowska, Woźniak, Gryka, Ciejka (L), Trzeciak (L).

UKS ARES Nowa Sól: Wijatkowska, Wróbel, J. Sobczak, Osińska, Krajewska, Rygiel, Karakolis, Różycka, Budzińska, M. Sobczak, Petreczko (L).

Stal  – MKS

Bielszczanki zasłużenie wygrały spotkanie z siatkarkami z Wieliczki. Fakt, miały trochę problemów w drugim secie, a trzeciego przegrały do 18, ale w wygranych partiach (w secie numer 1 i 4), zdemolowały rywalki do 10 i 15. Tym samym są faworytem do wyjścia z mistrzostw do półfinału rozgrywek Mistrzostw Polski. W niedzielę zagrają jeszcze z UKS-em Ares Nowa Sól.

BKS Stal Bielsko-Biała – MKS MOS Wieliczka  3:1 (25:10, 28:26, 18:25, 25:15)

BKS Stal Bielsko-Biała: Orawska, Ziembowicz, Dawidowicz, Dobija, Kępczyńska, Miemczok, Szumera, Formela, Papszun, Koczaj, Radoń, Zając, Cieśla, Gołuch, Szczurek.

MKS MOS Wieliczka: Niedzielska, Kyrcz, Hebda, Pikus, M. Drej, A. Drej, Kujawa, Górska, Hartabus, Sikora, Kowalska (L), Małota (L).