Finał Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce. Dzień 1

LTS w Dębicy

Jest pierwsze zwycięstwo! (fot. LTS)

W Dębicy rozpoczął się finałowy turniej o Mistrzostwo Polski Juniorek. Na starcie LTS Legionovia Legionowo, który przez ostatnie trzy lata był najlepszą drużyną w tej kategorii wiekowej.

W sesji przedpołudniowej na parkiet wyszły drużyny z Grupy B.

SMS Police – UKS Chemik Olsztyn 3:1 (25:20, 22:25, 25:15, 25:13)
MKS San-Pajda Jarosław – Energetyk Poznań 3:2 (26:24, 17:25, 25:22, 21:25, 21:19)

Grupa B

SMS Police – 2pkt., 3:1
MKS San-Pajda Jarosław – 2pkt., 3:2
KS Energetyk Poznań – 1pkt., 2:3
UKS Chemik Olsztyn – 1pkt., 1:3

Zgodnie z planem! – 3:0 na początek!!!

Kilka minut po 16. zaczęły swój marsz. Na pierwszy ogień łódzka drużyna – Budowlani. Inauguracyjny set to wysokie prowadzenie „Lalek”, pełna kontrola nad tym, co działo się na parkiecie. I pewna wygrana 25:10.  W drugim secie łódzkie siatkarki sprawiły więcej problemów legionowiankom, które miały problem z przyjęciem. Lepszy moment gry LTS zanotował od stanu 12:11, gdy zaczął częściej zdobywać punkty i wyszedł na prowadzenie 18:14. Zespół Budowlanych zerwał się jeszcze raz w tym secie. Wystarczyło to tylko zmniejszenie wyniku (18:16). Finisz legionowianek był piorunujący, bo LTS wygrał 25:17. Podłamane takim obrotem sprawy łodzianki nie były w stanie powalczyć w partii numer 3. Nim się obejrzały było już 12:1! Ostatecznie LTS wygrał seta do 8 i pewnie wszedł w turniej wygraną 3:0.

LTS Legionovia Legionowo – Budowlani Łódź SSA 3:0 (25:10, 25:18, 25:8)

LTS Legionovia Legionowo: Montowska, Zaborowska, Dąbrowska, Wałek, Niderla, Gryka, Rojecka, Górecka, Orlicka, Sochaczewska, Orzoł, Woźniak, Ciejka (L), Trzeciak (L).

Impel Wrocław – UKS Szóstka Mielec 3:1 (25:22, 21:25, 25:18, 25:23)