Finał Mistrzostw Polski Juniorek w Siatkówce. Dzień 2

LTS debica

Tak jest! LTS wygrał z Impelem (debica.tv)

W czwartek znów na parkiet w Dębicy pierwsze wyszły siatkarki z Grupy B. W pierwszym spotkaniu Chemik Olsztyn przegrał z Energetykiem Poznań 2:3. Następnie San-Pajda Jarosław, drużyna znana z półfinałów w Legionowie, pokonała SMS Police 3:1 i zapewniła sobie historyczny awans do półfinałów turnieju!

UKS Chemik Olsztyn – Energetyk Poznań  2:3 (25:23, 16:25, 18:25, 25:15, 13:15)
SMS Police – MKS San-Pajda Jarosław 1:3 (25:14, 23:25, 18:25, 21:25 )

Grupa B

1. MKS San-Pajda Jarosław – 4pkt., 6:3
2. SMS Police – 3pkt., 4:4
3. KS Energetyk Poznań – 3pkt., 5:5
4. UKS Chemik Olsztyn – 2pkt., 3:6

Co działo się w Grupie A?

Najpierw łódzkie siatkarki rozprawiły się z UKS-em Szóstką Mielec 3:1, pozbawiając je możlwości awansu po półfinałów. Następnie na parkiet wyszły obrończynie mistrzowskiego tytułu, LTS Legionowo i dosyć mocna drużyna Impelu z Wrocławia. W pierwszym secie wrocławianki wygrały 25:23, ale już w kolejnym LTS pokazał klasę, wygrywając zdecydowanie 25:16. Kolejny set był bardzo emocjonujący, bo przez większość seta przeważały wrocławianki. Końcówka należała jednak do legionowianek. Przy stanie 20:23, dzięki dobrym serwisie Natalii Dąbrowskiej i Magdaleny Orlickiej, LTS zwyciężył 26:24! Kolejny set znów pokazał, że w końcówkach na LTS nie ma mocnych! „Lalki” znów przegrywały, ale w grze na przewagi pokazały ogromną klasę i są już w czwórce najlepszych!!!

Budowlani Łódź SSA – UKS Szóstka Mielec 3:1 (26:24, 25:21, 22:25, 25:23)

LTS Legionovia Legionowo – Impel Wrocław 2:1 (23:25, 25:16, 26:24, 30:28)

LTS Legionovia Legionowo: Montowska, Zaborowska, Dąbrowska, Wałek, Niderla, Gryka, Rojecka, Górecka, Orlicka, Sochaczewska, Orzoł, Woźniak, Ciejka (L), Trzeciak (L).