Finał Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce. Dzień 1

lts-mlodziczki

To był dzień pełen wrażeń. Najpierw porażka z Metrem, następnie wygrana z Goleniowem (fot. LTS)

W Wieliczce w piątek rano rozpoczął się Finał Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce. W turnieju nie mogło zabraknąć LTS-u Legionovii Legionowo, trenowanych przez Pawła Kowala. Z Mazowsza prócz legionowskich siatkarek, w turnieju zagrają jeszcze KS Metro Warszawa i UKS Atena Warszawa.

W pierwszym spotkaniu turnieju Impel Wrocław pokonał UKS Barnim Goleniów 2:0 (25:20, 25:20). Następnie na parkiecie w Wieliczce pojawiły dwie ekipy z Mazowsza – LTS Legionovia Legionowo i KS Metro Warszawa.

Metro odrobiło lekcję

Derby Mazowsza dla warszawianek. To było niewiarygodnie zacięte spotkanie. Pierwszego seta LTS wygrał 25:23, choć Metro prowadziło 23:21. Niestety w drugiej partii były szanse na zakończenie spotkania, ale w końcówce zimną krew zachowały warszawianki. W tie-breaku walka również trwała na całego i rzutem na taśmę wygrało Metro 15:13. Zawodniczki z Warszawy jeszcze nie tak dawno przegrały z LTS-em w Mistrzostwach Mazowsza 0:2 w setach do 17 i 20. Wyraźnie warszawianki odrobiły lekcję z Legionowa.

W drugim meczu zwycięstwo

Drugi mecz legionowianki musiały wygrać, by myśleć o wyjściu z grupy. Przeciwnikiem LTS-u był UKS Barnim Goleniów. Pierwszy set bez historii, bo legionowianki pewnie pokonały rywalki 25:14. Drugi set był bardziej zacięty. Jednak legionowianki wygrały go 25:21 i jutro z Impelem powalczą o wyjście z grupy do półfinałów.