Finał Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce. Dzień 2

lts-atena

LTS znów w Wielkim Finale (fot. LTS)

Po pierwszym dniu zawodów było wiadomo, że legionowska drużyna musi wygrać spotkanie z Impelem, by myśleć o najlepszej czwórce turnieju. LTS znokautował rywala, szczególnie w drugim secie! Pewna wygrana 2:0 dała półfinał. Ale tego dnia emocje się jeszcze nie skończyły.

Prócz LTS-u do półfinałów awansowała z grupy A, niepokonana ekipa Metra Warszawa. Jak się później okaże, warszawianki w półfinale nie sprostały dąbrowiankom i będą jutro grać o trzecie miejsce w mistrzostwach. Prócz MKS-u Dąbrowy Górniczej do czwórki weszła z pierwszego miejsca Atena Warszawa i ta drużyna była przeciwnikiem legionowianek na drodze do finału.

26 maja 2018r.

KS Metro Warszawa – UKS Barnim Goleniów 2:0 (25:18, 25:23)
LTS Legionovia Legionowo – Impel Wrocław 2:0 (25:22, 25:11)

Tabela Grupy A

1. KS Metro Warszawa – 6pkt., 6:2
2 LTS Legionovia Leginowo – 5pkt., 5:2
3. Impel Wrocław – 4pkt, 3:4
4. UKS Barnim Goleniów – 3pkt., 0:6

ENEA Energetyk Poznań – UKS SMS Szóstka Mielec 2:0 (28:26, 25:12)
MKS Dąbrowa Górnicza – UKS Atena Warszawa 0:2 (20:25, 16:25)

Tabela Grupy B

1. UKS Atena Warszawa – 6pkt., 6:0
2. MKS Dąbrowa Górnicza – 5pkt., 4:3
3. ENEA Energetyk Poznań – 4pkt, 3:4
4. UKS SMS Szóstka Mielec – 3pkt, 0:6

Mecz o 7 miejsce. UKS Barnim Goleniów – UKS SMS Szóstka Mielec 2:1 (14:25, 27:25, 15:13)
Mecz o 5 miejsce. Impel Wrocław – ENEA Energetyk Poznań 0:2 (21:25, 18:25)
I Półfinał. KS Metro Warszawa – MKS Dąbrowa Górnicza 0:2 (16:25, 16:25)

Jest Wielki Finał!!!

Nas zdecydowanie interesował drugi półfinał, który rozpoczął się idealnie o tej samej godzinie, co Finał Ligi Mistrzów pomiędzy Realem a Liverpoolem. Jednak piłka nożna nie była najważniejsza, a bezpośrednia transmisja meczu legionowianek z „solnego” miasta. Legionowianki zaczęły znakomicie, jakby chciały zakończyć szybko spotkanie i dać możliwość oglądania piłkarskiego święta z Kijowa. Pierwszą odsłonę pojedynku wygrały zasłużenie do 18. Drugi set to wojna nerwów. LTS prowadził już 8:3, ale ambitne Atenki zaczęły się zbliżać do LTS-u i wyszły na prowadzenie 16:15. Końcówka to prawdziwy horror. Błędy po obu stronach siatki, złe przyjęcia, auty w czystych sytuacjach. Tę wojnę nerwów wygrały legionowianki i to one mają już pewny medal. Jaki? Dowiemy się już jutro!

II Półfinał. LTS Legionovia Legionowo – UKS Atena Warszawa 2:0 (25:18, 25:23)

LTS Legionovia Legionowo: Ciejka (L), Dolecka, Szulc, Sobalska, Dąbrowska, Polak (L), Przybysz, Tylska, Łagida, Papszun, Bednarz, Cieślik.