Dzisiaj

23°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

25°C
min. 19°C, maks. 28°C
ciśnienie 1024 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 12.6 µg/m3 (50% normy)Ozon gazowy (O3): 26.89 µg/m3 (22% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.1 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 17.8 µg/m3 (9% normy)

Finał Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce. To niesamowite!!!

lts-mlodziczki

Trzy Korony LTS-u! (fot. LTS)

To niesamowite! Jeszcze we wrześniu, gdy prezes Konrad Ciejka powiedział mi, że jego wszystkie trzy drużyny (juniorki, kadetki i młodziczki) będą walczyć o najwyższe cele, uśmiechnąłem się i spytałem skąd ta pewność?

W sobotę wieczorem, gdy legionowianki awansowały do finału, już miały pewny medal w kieszeni. One jednak chciały dokonać czegoś wielkiego, czegoś co zapisze się na kartach siatkówki młodzieżowej w Polsce. I zrobiły to! W finale nie dały żadnych szans dąbrowiankom i po wygranej 2:0 mogły cieszyć się ze złotego medalu w kategorii młodziczek.

Wszyscy już znają dowcip o górze?

Jaka jest ulubiona góra LTS-u? No właśnie! Trzy Korony. Żart jak najbardziej trafiony. Młodziczki pokazały przez ostatni sezon, że drzemie w nich ogromny potencjał. Turniej zaczęły porażką, ale to dziś są na szczycie, a ich pogromczynie dopiero na czwartym miejscu. Z resztą Mazowsze siatkówką stoi w tej kategorii wiekowej. W czwórce całe trio z Mistrzostw Mazowsza. Atenki pokonały o Metro w spotkaniu o 3 miejsce i mogły cieszyć się ze swojego medalu. Wracając do podopiecznych trenera Pawła Kowala to trzeba przyznać, że warto ciężko trenować, by osiągnąć ten szczyt. Dziewczęta to zrozumiały i mogą z dumą wracać do Legionowa. A gdy dodam, że najlepszą zawodniczką turnieju została Hanna Tylska, a libero Julia Polak to widać, że nie tylko Julia Papszun decydowała o losach tej drużyny. Brawo dla Was, brawo dla trenerów z Pawłem Kowalem na czele, brawo prezes Konrad Ciejka, no i wierni kibice legionowskich siatkarek. Co do pytania na początku relacji, prezesa Ciejkę jeszcze przepytamy!

Mecz o 3 miejsce. KS Metro Warszawa – UKS Atena Warszawa 0:2 (22:25, 26:28)
Wielki Finał. MKS Dąbrowa Górnicza – LTS Legionovia Legionowo 0:2 (21:25, 15:25)

LTS Legionovia Legionowo: Ciejka (L), Dolecka, Szulc, Sobalska, Dąbrowska, Polak (L), Przybysz, Tylska, Łagida, Papszun, Bednarz, Cieślik.