Legionovia Legionowo. Bez punktów w Pile

legionovia-torun_81

Legionovia Legionowo (fot. arch. GP/MM)

Siatkarki Legionovii w poszukiwaniu punktów udały się do Piły na spotkanie z Enea PTPS. Miejscowe walczą o najlepszą czwórkę i możliwość gry o medale Ligi Siatkówki Kobiet, więc nie mogły pozwolić na jakiekolwiek potknięcie.

Lepszy początek zanotowały przejezdne, które po skutecznym ataku Małgorzaty Jasek prowadziły 6:4. Pilanki jednak zaczęły punktować i wyszły na prowadzenie 8:7. Znów o sobie dała znać Jasek, która była w przekroju całego spotkania najjaśniejszym punktem swojego zespołu. Skutecznie ustawiała się w bloku i świetnie wykorzystywała piłki w ataku. Legionovia prowadziła 13:10, a następnie 14:13. Siatkarki z Piły chwilę później złapały swój rytm gry i zaczęły punktować, powoli i systematycznie budując swoją przewagę. Seta zakończyły dwa asy serwisowe Doroty Wilk.

Słabo to wyglądało

Kolejna odsłona pojedynku to zdecydowana przewaga podopiecznych trenera Jacka Pasińskiego. Jego zespół niepodzielnie panował na parkiecie i zdeklasował zagubioną w tej partii Legionovię. Legionowianki zanotowały na swoim koncie zaledwie 11 punktów, w tym 3 po błędach rywalek.

Powalczyły…

Po dziesięciominutowej przerwie na parkiet w Pile wyszła zdecydowanie inna Legionovia. Nie zrażone laniem w poprzednim secie, podopieczne Piotra Olenderka próbowały odwrócić losy spotkania. Niestety, walcząca o pełną pulę Piła, wygrała trzeciego seta 26:24. Legionowianki obroniły cztery piłki meczowe dzięki atakom Damske i Aleksandry Rasińskiej, a w jednej akcji punkt blokiem zdobyła Alicja Wójcik. Dwie ostatnie akcje meczu należały już do PTPS-u.

Enea PTPS Piła – Legionovia Legionowo 3:0 (25:19, 25:11, 26:24)

Enea PTPS Piła: Wilk, Bosković, Trnić, Walker, Różycka, Babicz, Łysiak (libero) oraz Stencel, Urban, Szubert, Kwiatkowska.

Legionovia Legionowo: Szpak, Jasek, Alagierska, Wójcik, Mikołajewska, Mielczarek, Adamek (libero) oraz Pacak, Damaske, Rasińska, Grabka.