Legionovia Legionowo. Blamaż w Arenie

legionovia-torun_56

Legionovia Legionowo (fot. arch. GP/MM)

Niestety. Legionovia Legionowo nie potrafiła na własnym parkiecie wygrać z drużyną niżej notowaną w Lidze Siatkówki Kobiet. Mecz z Pałacem był dosyć istotny dla obu drużyn w kontekście walki o utrzymanie się na najwyższym poziomie rozgrywek.

Zdecydowanie lepiej spotkanie w legionowskiej Arenie rozpoczęły bydgoszczanki, które od stanu 6:6 zdobyły pięć punktów z rzędu. Miejscowe siatkarki wyglądały dosyć blado, przy walecznie nastawionych rywalkach. „Pałacanki” prowadziły już 16:10 i… nie wygrały tego seta. Z letargu wybudziły się podopieczne Piotra Olenderka, które zaczęły wreszcie punktować. W dużej mierze była to zasługa wprowadzonej za Paulinę Szpak, Aleksandry Rasińskiej, która zdobywała punkty w ataku oraz blokiem. Punkty zdobywała również Klaudia Alagierska, Beata Mielczarek i Anna Bączyńska. To pozwoliło na wygranie inauguracji 25:21. Jak się okaże były to miłe złego początki.

Nie tak miało się to skończyć!

Legionowianki chciały pójść za ciosem i dobrze rozpoczęły drugiego seta. Prowadziły na początku 5:2. Jednak po precyzyjnych serwisach Eweliny Krzywickiej, Pałac wyszedł na prowadzenie 10:5, a następnie podwyższył wynik na 15:8. Wydawało się, że tym razem łatwo wygrają seta przyjezdne, a tu szybko zrobiło się po 16! Legionowianki niestety jak szybko odrobiły straty, tak szybko ponownie potraciły punkty i „Pałacanki” mogły się cieszyć z wyrównania. Trzecia partia była bardzo wyrównana do stanu 14:14. Legionovia zdobyła po tym trzy punkty i powinna konsekwentnie kroczyć do wygranej. Niestety tak się nie stało. Pałac wyrównał na 20:20 i w końcówce postawił kropkę nad „i”. W czwartym secie, bliźniaczo podobnym do trzeciego, miejscowe siatkarki znów prowadziły 17:14 i znów wypuściły wygraną. Mimo zaciętej końcówki legionowianki przegrały 23:25 i można mówić o blamażu.

Legionovia Legionowo – KS Pałac Bydgoszcz (25:21, 18:25, 21:25, 23:25)

Legionovia: Szpak, Mielczarek, Damaske, Alagierska, Wójcik, Jasek, Adamek (L), Grabka, Rasińska, Mikołajewska, Pacak, Bączyńska.

Pałac: Mazurek, Kuligowska, Krzywicka, Różyńska, Misiuna, Maternia, Nickowska (L), Jagła (L), Wenerska, Fojucik, Świder.