Młoda Liga Kobiet. Wygrały pewnie, za tydzień rewanż (galeria)

legionovia-impel_17

Legionovia Legionowo - Młoda Liga Kobiet (fot. GP/MM)

Rozgrywki Młodej Ligi Kobiet wkroczyły w decydującą fazę. Legionovia Legionowo, która zajęła czwarte miejsce w swojej grupie w pierwszym meczu ćwierćfinałowym zmierzyła się pierwszą drużyną Grupy B, Impelem Wrocław.

Pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie Młodej Orlen Ligi odbyło się w hali Zespołu Szkół nr 1 w Legionowie. Nieduża hala, niewielkie trybuny za to spora grupa miejscowych kibiców, która głośnym dopingiem (bębny), żywiołowo dopingowała swoje zawodniczki. Zespół gości miał również swoich kibiców, jednak przebić się przez tumult gospodarzy, było im zbyt ciężko.

Bliźniaczy przebieg dwóch pierwszych setów

Początek pierwszego i drugiego seta miał bardzo podobny przebieg. Legionovia „męczyła się” z rywalkami z Dolnego Śląska. Nie siedziała zagrywka, a i przyjezdne pokazywały, że nie przez przypadek zajęły pierwsze miejsce w grupie B. W pierwszej partii od stanu 11:11 podopieczne Wojciecha Lalka zaczęły odjeżdżać rywalkom i pewnie wygrały 25:18. W drugiej odsłonie pojedynku taki stan rzeczy jak w pierwszym secie, rozpoczął się od stanu 8:8. Wrzucony drugi bieg przez legionowianki pozwolił na wygranie seta do 19.

Trzecia partia najbardziej wyrównana

Nie dość, że wyrównana to jeszcze najdłuższa. Legionovia potrzebowała 26 minut, żeby pokazać swoją wyższość nad Impelem. Ale zanim legionowianki wygrały seta, musiały gonić wrocławianki, które przez sporą część partii prowadziły. „Laleczki” dzielnie odrabiał straty i doprowadziły do remisu po 10. Od tego momentu przebieg seta był bardzo wyrównany. Dopiero od stanu 16:16 legionowianki zdobyły trzy punkty. Ambitne siatkarki z Wrocławia, nie zniechęciły się i zniwelowały stratę do jednego punktu. Chwilę później przy serwisie zawodniczka Impelu przekroczyła wyraźnie linię boiska. Sędziowie wychwycili błąd, z którym nie mógł pogodzić się trener gości Rafał Błaszczyk. Za krytykę arbitrów otrzymał żółtą kartkę. Legionovia wyszła na prowadzenie 20:18 i nie oddała zwycięstwa do końca.

Postawić kropkę nad „i”

Za tydzień rewanż we Wrocławiu. Gdy legionowianki wygrają, awansują do kolejnej rundy rozgrywek. W przypadku przegranej drużynę z Legionowa czeka we Wrocławiu kolejne spotkanie, które zaplanowane jest na 21 lutego.

Legionovia Legionowo – Impel Wrocław 3:0 (25:18, 25:19, 25:22)