Legionovia Legionowo. Mistrzynie nie dały żadnych szans

legionovia-lks_04

Legionovia Legionowo (fot. arch. GP/MM)

Po przegranej z ŁKS-em na własnym parkiecie, Legionovia zmierzyła się z kolejną siatkarską potęgą w lidze, Chemikiem Police na terenie przeciwnika. Czy legionowskie siatkarki powalczyły jak z łódzką ekipą?

Mistrzynie Polski nie pozostawiły złudzeń legionowskim siatkarkom. Już w pierwszym secie miejscowe pokazały swą moc. Prowadziły już 7:0, 12:2, a ostatecznie rozbiły Legionovię 25:12.

Była siatkarka Legionovii MVP spotkania

W drugim secie Legionovia podniosła się z kolan i prowadziła 9:7. Chemik jednak nie pozwolił rywalkom na więcej. Punktowała była zawodniczka legionowskiego klubu Malwina Smarzek, która w całym spotkaniu zdobyła 16 punktów i zasłużenie odebrała statuetkę dla najlepszej zawodniczki meczu. Trzeci set również bez historii. Policzanki grały swoje i chciały szybko zakończyć to jednostronne spotkanie. I to im się udało. Wygrały trzeciego seta do 16 i cały mecz 3:0.

Chemik Police – Legionovia Legionowo 3:0 (25:12, 25:20, 25:16)

Chemik Police : Mirković, Mędrzyk, Busa, Gajgał-Anioł, Simeonowa, Smarzek, Krzos (L), Bełcik, Holston.

Legionovia Legionowo: Szpak, Mielczarek, Damaske, Alagierska, Pacak, Jasek, Korabiec (L), Grabka, Bączyńska, Rasińska, Mikołajewska, Wójcik, Adamek (L).