Legionovia Legionowo. Tie-break zdecydował o porażce

legionovia-palac_15

Legionovia Legionowo (fot. GP/MM)

Ostatnie spotkanie w sezonie Orlen Ligi 2015/2016 rozegrała Legionovia Legionowo. W pięciosetowej potyczce o miano dziewiątej drużyny sezonu miejscowe siatkarki uległy Pałacowi Bydgoszcz 2:3.

Obie drużyny sprawiały wrażenie, że trzeba maksymalnie przedłużyć spotkanie i rozegrać pięć setów w Arenie Legionowo. Zdecydowanie początek meczu należał do zawodniczek trenera Roberta Strzałkowskiego. Od stanu 7:7 na parkiecie zaczęła dominować jedna drużyna. Legionowianki wręcz zmiażdżyły rywalki po drugiej stronie siatki. Pozwoliły im zaledwie na zdobycie 12 punktów w pierwszym secie. Początek wymarzony, ale, no właśnie… Czy nie za łatwo został wygrany ten pierwszy set? Czy nie przyszło rozluźnienie?

1:1, 2:1 i 2:2

W drugiej odsłonie pojedynku zebrały się bydgoszczanki, które od stanu 4:4 z każdą minutą powiększały przewagę, wygrywając seta 25:21. Trzecią partię znakomicie rozpoczęły zawodniczki Legionovii. prowadziły już nawet 5:0 i 10:2. Mimo że „pałacanki” zaliczyły bokserski nokdaun, to jeszcze podniosły się z kolan. Potrafiły jednak tylko zbliżyć się na trzy punkty przy stanie 15:12. Malwina Smarzek i spółka nie dały jednak wyrwać sobie zwycięstwa w tej części gry i wygrały seta 25:19. I jeszcze raz Pałac odrobił straty. Tak jak Legionovia w secie trzecim, tak bydgoszczanki w secie czwartym zdobyły sporą przewagę na początku partii (12:3) i doprowadziły dzięki temu do tie-breaka.

Horror!!! Pałac lepszy o trzy piłki w tie-breaku

W całym spotkaniu więcej małych punktów (o cztery) zdobyła Legionovia. Cóż z tego… W secie piątym to Pałac Bydgoszcz wytrzymał wojnę nerwów. Legionovia zaczęła dobrze, bo prowadziła 3:1 i 4:2. Potem jednak sprawy w swoje ręce wzięła Natalia Misiuna. Jej kilka skutecznych ataków doprowadziło do remisu 7:7. Następnie przyjezdne odskoczyły na dwa punkty 12:10, by Legionovia, po ataku Smarzek i bloku Katarzyny Połeć, na świetlnej tablicy był znów remis po 12. Jak się chwilę później okazało Połeć zdobyła ostatni punkt dla swojej drużyny w rozgrywkach Orlen Ligi. Pałac trzy razy nie pomylił się w ataku i dzięki temu uplasował się na 9 miejscu ww sezonie 2015/2016.

Legionovia Legionowo – Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:12, 21:25, 25:19, 17:25, 12:15)

Legionovia Legionowo: Smarzek, Paszek, Wójcik, Gajewska, Chojnacka, Połeć, Adamek (libero) oraz Bociek, Grabka, Rasińska, Grzelak.

Pałac: Ziółkowska, Misiuna, Krzywiska, Kuligowska, Pleśnierowicz, Maternia, Nowakowska (libero) oraz Śmieszek, Fojucik, Minicz.