Legionovia Legionowo. Znów 3:1! Teraz jadą do Kalisza (galeria)

legionovia-kalisz_65

Radość legionowianek! Prowadzą już 2:0 z kaliską drużyną (fot. GP/MM)

Tak jak we wtorek, tak i w środę Legionovia Legionowo rozprawiła się ze swoim przeciwnikiem z Kalisza 3:1. Dzięki temu jedzie na niedzielne spotkanie nad Prosnę, by w Kaliszu przypieczętować swój sukces.

Zanim legionowianki mogły się cieszyć ze zwycięstwa po raz drugi, wyszły na prowadzenie w secie numer jeden. Ten był… dziwnym setem, bo w pierwszej fazie prowadziły miejscowe siatkarki, by pozwolić MKS-owi odrobić straty. Kaliszanki, nie dość, że je odrobiły, to wyszły na prowadzenie 12:7. Wtedy to drugi czas dla swojej drużyny wziął trener Piotr Olenderek, a chwila poświęcona zawodniczkom, grającym w ciemnych strojach (prócz libero), zmieniła losy inauguracyjnego seta, dając wygraną Legionovii 25:20.

Rozbite kaliszanki

Bohaterem kolejnej odsłony pojedynku była Magdalena Damaske, która od stanu 4:4, weszła w pole zagrywki. Została tam na długi czas, aż do wyniku 16:5, kiedy to nie trafiła w pole rywalek. Ale to dzięki jej zagraniom, które odrzucały MKS od siatki, pozwoliło na skuteczną grę w bloku lub w wykończeniu akcji, które kaliszanki oddały za darmo. To był siatkarki nokaut! Legionovia – 25, Energa MKS – 10…

Podniosły się… na moment

MKS nie miał nic do stracenia, szybko zapomniał o kompromitacji i to on był nauczycielem w czwartym secie. Paradoksalnie Legionovia nieźle zaczęła tę część gry, bo na świetlnej tablicy widniał remis 10:10. Od tego momentu podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza dyktowały swoje warunki gry i zmniejszyły przewagę Novii. Wszystko wróciło do normy w czwartym secie, kontrolowanym od samego początku przez Legionovię. Ta kontrola trwała do ostatniej akcji spotkania, w której Anna Bączyńska zakończyła mecz precyzyjnym atakiem. Legionovia wygrywa, Legionovia prowadzi i jest o krok, jeden krok, od utrzymania miejsca na najwyższym poziomie rozgrywek.

Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:20, 25:10, 17:25, 25:21)

Legionovia Legionowo: Grabka, Mielczarek, Wójcik, Bączyńska, Damaske, Alagierska, Korabiec (L), Mikołajewska, Jasek, Szpak.

Energa MKS Kalisz: Wawrzyniak, Dybek, Isailović, Sroka, Łukasiewicz, Janicka, Bulbak (L),Raczyńska, Kucharska, Nazarenko.