LTS Legionovia Legionowo. Kadetki lepsze od MOS-u

lts-legionovia-kadetki

Legionovia Legionowo w meczu z MOS-em (fot. M. Kwilecka)

Kadetki LTS-u Legionovii Legionowo zakończyły fazę zasadniczą rozgrywek I Ligi Juniorek. Na własnym parkiecie w hali sportowej przy Zegrzyńskiej pokonały zawodniczki z Woli 3:1. Dzięki temu zwycięstwu plasują się na trzecim miejscu w tabeli. Czy utrzymają miejsce za pierwszą drużyną LTS-u i „Bandziorami” z Warszawy okaże się po rozegraniu dwóch ostatnich spotkań przez MUKS Volley Płock.

„Michorki”, żeby zachować szansę zajęcia trzeciego miejsca w rozgrywkach fazy zasadniczej, musiały pokonać siatkarki z Warszawy. Rozpoczęły znakomicie, bo w pierwszym secie sobotniego pojedynku zdemolowały rywalki 25:8.

Wygrały. Czekają na wyniki innych drużyn

Kolejne sety były już bardziej wyrównane. Drugiego seta wygrały legionowianki 25:17, ale już w następnym musiały pogodzić się z tym, że MOS okazał się lepszy i o zwycięstwo będą musiały walczyć w czwartej odsłonie pojedynku. Ten był najbardziej zacięty. W końcówce lepszy okazał się legionowski zespół, który wygrał 25:23 i całe spotkanie 3:1. Na razie zespół trenera Dawida Michora plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Po niedzielnym spotkaniu Ósemki Siedlce z MUKS-em Volley Płock, w którym lepsza okazała się drużyna gości, wiadomo że siedlczanki nie dogonią w tabeli LTS-u. Szansę na to mają płocczanki, ale im pozostają dwa ciężkie spotkania z MOS-em na wyjeździe i rewanżowe spotkanie z Ósemką.

LTS Legionovia Legionowo – UMKS MOS Wola Warszawa 3:1 (25:8, 25:17, 21:25, 25:23)