LTS Legionovia Legionowo. „Lalki” czwarty raz z rzędu Mistrzem Polski!!!

LTS Mistrz

LTS najlepszy jest! (fot. Ryszard Glapiak)

Czwarty raz dotarły do wielkiego finału. Czwarty raz miały szansę na wywalczenie złotego medalu. Juniorki LTS-u Legionovii Legionowo zrobiły to!!! Wygrały jak najbardziej zasłużenie z Impelem Wrocław 3:0!

Za nim na parkiet wyszły dwie najlepsze juniorskie drużyny sezonu 2017/2018, LTS i Impel, w spotkaniu o najniższy stopień podium zagrały drużyny MKS-u San-Pajda Jarosław i SMS-u Police. Bardziej zdeterminowane w grze o brąz były policzanki. Na pewno ich wygrana w pierwszym secie na przewagi 28:26 zadecydowała, że w kolejnych setach grało im się o wiele swobodniej. Zespół San-Pajdy Jarosław nie był w stanie nawiązać walki, przegrywając 0:3.

SMS Police – MKS San Pajda-Jarosław. O 3 miejsce. 3:0 (28:26, 25:16, 25:19)

Mają to!!! Po raz czwarty!

Patrząc na rozgrywki grupowe spotkanie pomiędzy LTS-em i Impelem pokazało, że te dwie drużyny mogą spotkać się w finałowym pojedynku. Za nim do tego doszło w półfinałach zarówno SMS Police i MKS San-Pajda Jarosław napsuły sporo krwi legionowiankom i wrocławiankom. Równie dobrze skład finału mógł być zupełnie inny. Zwyciężyło jednak doświadczenie i zimna krew, by LTS i Impel spotkały się ponownie w finale. W grupie LTS wygrał z Impelem 3:1. Było to bardzo zacięte spotkanie. Takiego można było spodziewać się w finale. Legionowianki pierwszego seta wygrały 25:23. A potem pokazały swoją moc, wygrywając kolejnego seta 25:14. Kolejny set okazał się ostatnim, zwycięskim! Choć Impel próbował w tym secie powalczyć o przełamanie, to doświadczenie LTS-u pokazało, że w końcówkach nie ma na „Lalki” mocnych. Zrobiły to!!! Wygrały i zapisały się na pięknych kartach historii legionowskiego klubu i sportu.

LTS Legionovia Legionowo – Impel Wrocław 3:0 (25:23, 25:14, 25:22)

LTS Legionovia Legionowo: Montowska, Zaborowska, Dąbrowska, Wałek, Niderla, Gryka, Rojecka, Górecka, Orlicka, Sochaczewska, Orzoł, Woźniak, Ciejka (L), Trzeciak (L).