LTS Legionovia Legionowo. Malbork zdobyty!

malbork1

Legionowskie siatkarki w Malborku (fot. LTS)

Kadetki LTS-u Legionovii Legionowo tuż przed Nowym Rokiem wzięły udział w XII Sylwestrowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Malborka. Turniej ten odbył się w dniach 28-30 grudnia, a areną zmagań była hala sportowa Gimnazjum nr 3 w Malborku.

Podopieczne trenera Dawida Michora wygrały turniej kadetek, nie przegrywając spotkania. Ich rywalami były następujące zespoły: APS Rumia, Atom Trefl Malbork II, TKS Reda Ciechocino, MKS Truso Elbląg i Atom Trefl Malbork I. Spotkania rozgrywano do dwóch wygranych setów. W przypadku wygranej 2:0, rozgrywano trzecią partię, która miała wyłącznie możliwość przetestowania wszystkich zawodniczek, a jej wynik nie miał wpływu na końcowy rezultat.

Legionowianki wygrały wszystkie mecze…

… i w bardzo dobrym stylu zajęły pierwszą lokatę, choć trener nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodniczek, wynikających z problemów zdrowotnych. Tylko jedno spotkanie zakończyło się tie-breakiem. LTS po bardzo zaciętym pojedynku, remisie 1:1, rozstrzygnął decydującego seta na swoją korzyść. Legionowski zespół w dawnej stolicy zakonu krzyżackiego zagrał w następującym składzie: Piłatowicz, Rogalska, Dąbrowska, Wałek, Misztal, Ciejka, Sikora, Warpechowska, Borowiec, Karczmarczyk, Mituniewicz. Warto dodać, że dwie nagrody indywidualne wręczono Julii Ciejce, najlepszej przyjmującej turnieju, a MVP zawodów przyznano Maryli Karczmarczyk!

Turniej między świętami na pewno nie był najwyższych lotów, ale jestem bardzo zadowolony z gry swoich podopiecznych, mimo że nie mogłem skorzystać z kilku zawodniczek – ocenił występ LTS-u trener Michor. I dodał: Teraz mocno przygotowujemy się do dalszej części sezonu, w którym priorytetem jest walka w Mistrzostwach Mazowsza Kadetek. Na pewno nie odpuścimy dwumeczu w w play-offie do Mistrzostw Mazowsza w rozgrywkach juniorskich. Czekamy w trzeciej rundzie na przeciwnika, z którym na pewno zagramy z myślą o awansie. Ważne, że po słabszym początku w sezonie 2016/2017, wkraczamy na właściwe tory i  z każdym meczem, z każdym treningiem jesteśmy coraz bardziej mocniejsi.