LTS Legionovia Legionowo. Niespodzianka w Warszawie!

lts-sms_19

Kadetki LTS-u Legionovii Legionowo (fot. arch. GP/MM)

Kadetki trenowane przez Dawida Michora z pierwszą porażką w 1 Lidze Kadetek. Kto postawił się „Michorkom” w Warszawie? UKS MOS Wola Warszawa z trenerem… Januszem Patriakiem, legionowianinem, a także wieloletnim trenerem LTS-u.

Trener warszawskiej drużyny to bardzo znana postać siatkarska w Legionowie, bowiem przez osiem lat pracował z zawodniczkami LTS-u. Święcił tu dwa triumfy – srebro w rozgrywkach młodziczek i brąz z kadetkami. Teraz pracuje z warszawskim dziewczętami na Woli. Zaczął właśnie czwarty rok i na swoim koncie ma jeden brązowy medal z młodziczkami. W sumie sympatyczny pan Janusz ma już 14 medali Mistrzostw Polski, bowiem w latach 1996-2004 zdobył 11 medali w Sparcie Złotów w różnych kategoriach wiekowych i wychował kilka świetnych siatkarek, m.in. Agnieszkę Bednarek-Kaszę, Paulinę Maj czy Katarzynę Konieczną. Spod jego pieczy wyszły także Iga Chojnacka i Justyna Antosiewicz, złote medalistki Mistrzostw Europy Kadetek.

MOS zagrał dobre spotkanie, LTS zdecydowanie słabiej

Mimo słabszego początku w lidze, jednej porażce i wygranej, zawodniczki ze stolicy zagrały bardzo dobre spotkanie. – Zaskoczyliśmy LTS trudną zagrywką, a dodatkowo dobrze wychodziła nam gra w ataku i niezła w obronie – komentował na gorąco po spotkaniu trener Patriak. Dopiero w trzeciej partii obudziły się „Michorki”. Trener zmienił libero w swojej drużynie i na parkiet wyszła Margalska, za Ciejkę. W tym secie to pomogło, bo LTS dominował, dzięki skutecznej zagrywce oraz dobrej grze blokiem. W czwartym secie na prowadzenie wyszły legionowianki, które prowadziły już nawet sześcioma punktami. Skuteczna pogoń miejscowych siatkarek doprowadziła do remisu 20:20. – Od tego momentu mój zespół zagrał bardzo dobrą końcówkę, a czwartego seta i cały mecz zakończyła Natalia Marek asem serwisowym – podsumował mecz trener warszawskiej drużyny.

UMKS MOS Wola Warszawa – LTS Legionovia Legionowo 3:1 (25:15, 25:17, 19:25, 25:22)

UMKS MOS Wola Warszawa: Kostrzebska (kpt.), Bochenek (libero), Paczuszka, Wełna, Chadała, Marek, Postek, Rakus, Kaczmarek, Waligóra, Polosak, Gajowniczek, Hołuj, Ludynia, II trener Krzysztof Płużyczka.

LTS Legionovia Legionowo: Rogalska, Piłatowicz, Wałek (kpt.), Dąbrowska, Sikora, Rojecka, Warpechowska, Parzydło, Szczepańska, Woźniak, Ciejka (l) Margalska (l).