LTS Legionovia Legionowo. Wróciły na parkiety II Ligi

ESPES-LTS

Legionowianki zwycięskie! (fot. LTS)

Blisko miesiąc trzeba było czekać na kolejne spotkanie LTS-u Legionovii Legionowo w rozgrywkach II Ligi Kobiet. W ostatnim swoim spotkaniu legionowianki, w meczu na szczycie, pokonały lidera Mazovię 3:2. Teraz zmierzyły się z ESPES Spartą Warszawa na wyjeździe.

W listopadzie w „Konopie” legionowianki wygrały pewnie 3:0 w setach do 22, 15 i 22. Obie drużyny rywalizują także w rozgrywkach juniorskich. Już niedługo spotkają się w Półfinałach Mistrzostw Polski w Legionowie w tej kategorii wiekowej. Dlatego też spotkanie na stopniu ligowym jest dobrym poligonem przed najważniejszą częścią sezonu dla obu drużyn.

Grały w w dziewiątkę, wygrały!

„Lalki” do stolicy udały się w dosyć okrojonym składzie. Trener Wojciech Lalek miał do dyspozycji zaledwie dziewięć siatkarek w tym dwie libero. Pola manewru nie miał wielkiego, ale drużyna pokazała wolę walki i ogromne zaangażowanie. Legionowianki przegrywały 1:2, ale odrodziły się w czwartym secie, doprowadzając do tie-breaka. W nim okazały się lepsze od Spartanek, wygrywając 15:12. LTS zajmuje 3 miejsce w rozgrywkach, Sparta nadal okupuje przedostatnie miejsce w tabeli Grupy 2.

ESPES Sparta Warszawa – LTS Legionovia Legionowo 2:3 (19:25, 25:17, 25:21, 20:25, 12:15)

LTS Legionovia Legionowo: Niderla, Orlicka, Wałek, Montowska, Sochaczewska, Rojecka, Hamuda, Ciejka (L), Trzeciak (L).