LTS Legionovia. Dwa medale w Mistrzostwach Mazowsza

mistrzostwa-mazowsza-juniorek_72

Złoto juniorek LTS-u w Mistrzostwach Mazowsza, brąz dla kadetek LTS-u! (fot. GP/MM)

Piąty dzień turnieju zadecydował jakiego koloru medal wywalczą czołowe drużyny imprezy. Wiadomo było dzień wcześniej, że o złoto powalczą zespoły LTS-u I oraz ESPES Sparta Warszawa. Brąz był sprawą otwartą. Co wydarzyło się w hali przy ul. Zakopiańskiej?

MUKS Volley Płock – UMKS MOS Wola Warszawa 3:0

Spotkanie Volleya z MOS-em było ważne… dla podopiecznych Dawida Michora. Gdyby płocka drużyna nie sprostała siatkarkom z warszawskiej Woli, miałyby pewny medal w kieszeni. Płock jednak wygrał i to wyraźnie 3:0. Drużyna z Płocka wystąpi w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski.

UKS Ósemka Siedlce – LTS Legionovia Legionowo II 1:3 (17:25, 25:23, 12:25, 19:25)

Po pierwszym niedzielnym meczu było wiadomo, że kadetki LTS-u muszą wygrać jednego seta, by stanąć na najniższym stopniu podium i wywalczyć upragnione brązowe medale, grając w kategorii juniorskiej. Zawodniczki trenowane przez Dawida Michora już w pierwszym secie pokazały, że ich świetna gra nie jest dziełem przypadku. Szybko objęły prowadzenie (w pewnym momencie 12:3), by kontrolować przebieg partii numer jeden. Wygrały tego seta do 17, zapewniając sobie brązowe krążki. Drugi set wygrały siedlczanki, ale „Michorki” chciały koniecznie wygrać całe spotkanie. Klasę pokazały w secie trzecim, gdzie wygrały 25:12! Następnie wygrały czwartego seta, jak i całe spotkanie 3:1. Trzeba przyznać, że kadetki wspaniale zaprezentowały się na tle starszych rywalek. O mały włos mogły pokusić się o srebro. Jednak w sobotę uległy bardziej doświadczonym zawodniczkom Sparty i przegrały po tie-braku 2:3.

LTS Legionovia Legionowo I – MUKS Sparta Warszawa 3:0 (25:19, 25:18, 25:22)

Wyjściowy skład gości na mecz o złoto wyglądał tak: Dyduła, Kęsik, Gęsina, Niedźwiecka, Bator (l), Matryszczak, Krzysztoń. Podopieczne trenera Wojciecha Lalka ruszyły o wygraną w następującym składzie: Adamek (l), Jędrzejewska, Rasińska, Paszyńska, Omelaniuk, Niderla, Grabka. Od początku spotkania, przy oszałamiającym i ogłuszającym dopingu fanów obu drużyn, lepiej poczynały Spartanki. To one nadawały ton grze i prowadziły 7:2, gdy trener Lalek poprosił o czas. Nerwowo poczynające sobie zawodniczki z Legionowa musiały się uspokoić i zacząć odrabiać straty. Jednak kolejne dwa punkty zdobyły warszawianki i prowadziły 9:2, a następnie 10:3. Dopiero wtedy LTS zaczął odrabiać starty i przy wyniku 10:7, trener gości Piotr Najmowicz poprosił o czas dla swojej drużyny. Legionowianki były w tej chwili na fali i od stanu 16:16 zaczęły przejmować kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Pozwoliły jeszcze Sparcie na zdobycie trzech punktów, a same zdobyły ich dziewięć, zapewniając sobie wygraną 25:19. Drugi set już nie był tak nerwowy. Widać było, że trener Lalek nie jest już tak zdenerwowany jak kilka minut wcześniej. Od stanu 7:7 z każdą piłką legionowianki prezentowały bardziej dojrzałą siatkówkę. Dzięki temu odskoczyły rywalkom nawet na dziewięć punktów. Wygrały ostatecznie 25:18. Chyba najbardziej wyrównany okazał się set trzeci. Przez długie jego fragmenty wynik oscylował w granicach remisu. Tak było do stanu 15:15. Od tego momentu znów „Laleczki” zaczęły dominować na parkiecie, zdobywając pięć punktów z rzędu. Wiadomo już było, że nie oddadzą prowadzenia! Pierwszą piłkę meczową miały przy stanie 24:20. Sparta ryzykowała i zaczęła punktować, więc czas wziął trener LTS-u. Za chwilę radość zapanowała na parkiecie z obu stron. Cieszyły się siatkarki LTS-u (obie drużyny) jak i Sparta, która awansowała do dalszych rozgrywek.

6. UMKS MOS Wola Warszawa 5pkt. 3:15

Do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski awans uzyskały: LTS Legionovia Legionowo, ESPES Sparta Warszawa oraz MUKS Volley Płock.