Mistrzostwa Mazowsza Kadetek w Siatkówce. Młodziczki na medal!!!

ltsii-atena

LTS II pokonał Atenę i zdobył brązowy medal Mistrzostw Mazowsza!!! (fot. LTS)

Ostatni, niedzielny dzień turnieju zapowiadał nie lada emocje. Najpierw na parkiet wyszły drużyny, które miały zagrać o brązowy medal imprezy. Były to zawodniczki Ateny Warszawa i LTS-u II Legionovia Legionowo. Początek spotkania nie napawał optymizmem, bo legionowianki przegrywały już 3:12. Jednak od tego momentu zawodniczki Pawła Kowala ruszyły w pościg i doprowadziły do remisu po 16. Ten utrzymywał się do stanu 18:18. Warszawianki obudziły się jednak w odpowiednim momencie i zaczęły zdobywać punkt za punktem. Dzięki temu wygrały inauguracyjnego seta 25:21.

Pogrom w drugim secie

„Drugi” zespół LTS-u lepiej zaczął drugą odsłonę spotkania, bo od prowadzenia 3:0. Atena jednak nie zamierzała przejść obok gry i wkrótce było już 4:4. Kolejne akcje pokazały, że LTS II nie złożył broni, i że do końca będzie walczyć o korzystny rezultat, o medal Mistrzostw Mazowsza. Z wyniku 4:5, zrobiło się 9:6 dla legionowianek. Z przyjemnością patrzyło się na kolejne akcje w ich wykonaniu i wspaniałe ataki Julii Papszun, które dały prowadzenie 13:7. LTS grał jak w trasie. Od stanu 13:8 wygrał kolejno sześć akcji! Takiego wysokiego prowadzenia nie można było już stracić. LTS doprowadził do wyrównania w setach.

Dramatyczny przebieg trzeciego seta

Legionowianki nie poprzestały na świetnej grze w początkowej fazie trzeciej partii. Szybko objęły prowadzenie 4:0 i przeciwniczki musiały odpocząć w trakcie przerwy na żądanie. Akcja na 5:1 to niesamowite poświęcenie legionowianek w grze obronnej! Po wygranej akcji nastąpiła radość, jak po wygranym secie! Atenki jednak bardziej się skupiły i zaczęły systematycznie krok po kroku zbliżać się do LTS-u. Zrobiło się tylko 9:6, a po chwili był już remis po 10. Gra się wyrównała, z lekkim wskazaniem na legionowianki. Atena jednak starała się dotrzymać kroku i od stanu 18:18 zaczęła się gra – punkt za punkt. W końcówce lepiej z nerwami poradziły sobie jednak legionowianki i wygrały tego dramatycznego seta 26:24.

Mimo że Atena rozpoczęła czwartą partię od prowadzenia 2:1, to wkrótce legionowianki zaczęły grać jak w transie. Szybko objęły wysokie prowadzenie 9:3, ale warszawianki momentalnie odzyskały wigor i trener Kowal poprosił o przerwę dla swojej drużyny (9:6). Od tego momentu LTS zaczął wypracowywać sobie przewagę. Było już 19:13, ale legiononowskie siatkarki pozwoliły jeszcze… na zryw zawodniczkom ze stolicy, które zdobyły trzy punkty z rzędu. Zanosiło się znów na dramatyczną końcówkę. W niej znów moc pokazał LTS i wygrał 25:21, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Mazowsza!!!

UKS Atena Warszawa – LTS Legionovia II Legionowo 1:3 (25:21, 13:25, 24:26, 21:25)

LTS Legionovia II Legionowo: Dolecka, Szulc, Sobalska, Dąbrowska, Przybysz, Tylska, Łagida, Papszun, Bednarz, Cieślik, Polak (L), Ciejka (L).