Mistrzostwa Mazowsza Kadetek w Siatkówce (dzień 4, galeria)

lts-nike

Kadetki mistrzyniami Mazowsza (fot. GP/MM)

Przedostatni dzień Mistrzostw Mazowsza Kadetek w Siatkówce przyniósł jeden zaskakujący wynik. Niespodziewanie, aczkolwiek zasłużenie ESPES Sparta Warszawa pokonała UKS SMS Warszawa 3:0. W drugim spotkaniu gospodarz, Legionovia Legionowo, która… w protokole meczowym nie była gospodarzem w tym meczu, pewnie pokonała OTPS Nike Ostrołęka 3:0. Takie wyniki spotkań dały Mistrzostwo Mazowsza legionowskiej drużynie!

ESPES Sparta Warszawa – UKS SMS Warszawa 3:0 (25:18, 25:18, 25:17)
OTPS Nike Ostrołęka – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (17:25, 13:25, 14:25)

W pierwszym spotkaniu Spartanki rozbiły w derbach Warszawy zawodniczki UKS SMS. Gładka wygrana 3:0 spowodowała, że podopieczne trenera Dawida Michora, w przypadku wygranej z siatkarkami z Ostrołęki, mogły dzień przez zakończeniem imprezy, triumfować w Mistrzostwach Mazowsza. Może dlatego początek spotkania sparaliżował nieco poczynania „Michorek”. Przez sporą część pierwszej partii ton grze nadawały zawodniczki Nike. Trener Michor musiał korzystać z przerw na żądanie, by wytłumaczyć swoim podopiecznym, co robią źle i co należy poprawić w grze. Słowa trenera podziałały na legionowianki, które przełamały niemoc i pewnie wygrały pierwszego seta 25:17. W kolejnych dwóch partiach dominacja LTS-u nie podlegała dyskusji. Kadetki wygrały pojedynek 3:0 i dzięki temu w niedzielę staną na najwyższym stopniu podium w turnieju!

O podsumowanie spotkania poprosiłem trenera Dawida Michora:

Przez cały turniej, w mniejszym lub większym zakresie, starałem się wprowadzać zmiany, zarówno zadaniowe jak również dając szanse tym zawodniczkom, które nie grają regularnie. Słuszność takiego zachowania pokazał turniej juniorek, gdzie Sandra Szczepańska zaprezentowała się świetnie, zastępując słabiej dysponowaną Zosię Parzydło, która w ostatnich miesiącach nie wpuszczała nikogo do „6” prezentując się bardzo dobrze. W dalszym ciągu zamierzam wykorzystywać szeroką ławkę, a jutro grając bez presji będę mógł pozwolić sobie na odważniejsze posunięcia w rotowaniu składem. Nie ma mowy też o tym, że nie będziemy grać o zwycięstwo w tym meczu. SMS-u nie wolno lekceważyć, jest to bardzo dobrze poukładana drużyn,a która nie przez przypadek jest w finałach. Wracając do dzisiejszego meczu to rzeczywiście nie zaczęliśmy go z animuszem. Wynikało to z braku koncentracji, po drugiej przerwie widać było, że zespół pozytywnie zareagował na podpowiedzi i już do końca meczu wszystko poukładało się tak jak zakładaliśmy. Nie wystrzegaliśmy się błędów, które ostatnio nam się zdarzały, ale czas na ich poprawę nadejdzie po tym turnieju.