Półfinał Mistrzostw Polski Kadetek. Dzień 1

lts-poznan-koniec_26

LTS Legionovia Lgionowo (fot. GP/MM)

W piątkowe popołudnie w Bydgoszczy rozpoczął jeden z czterech półfinałowych turniejów Mistrzostw Polski Kadetek w Siatkówce. Bierze w nim udział LTS Legionovia Legionowo.

Pierwsze na parkiet wyszły gospodynie, które spotkały się z dobrze znanymi „Michorkom” OTPS NIKE Ostrołęka. W minionym sezonie legionowianki dwa razy grały z ostrołęckimi siatkarkami 3:1. Pałac natomiast wygrał inaugurację turnieju 3:0.

KS Pałac Bydgoszcz – OTPS NIKE Ostrołęka 3:0 (25:16, 25:18, 25:23)

„Michorki” również wygrały

W pierwszym secie legionowianki prowadziły już 23:17 i… przegrały seta do… 23. Nie zrażone takim obrotem sprawy, w pozostałych setach zagrały lepiej, ale na pewno nie był to szczyt marzeń trenera Dawida Michora. Podobać się mógł jedynie ostatni set, wygrany do 12. Dziewczęta grały momentami niezłą siatkówkę, by tracić niepotrzebnie seryjnie punkty. Pierwszy mecz jednak nie będzie świadczyło całokształcie i z niecierpliwością czekamy na sobotni i niedzielny pojedynek LTS-u. Jeśli swoje pojedynki jutro wygra Pałac i LTS, oba zespoły zakwalifikują się do finałów MP.

GKS Wieżyca 2011 Stężyca – LTS Legionovia Legionowo – 1:3 (25:23, 19:25, 16:25, 12:25)

Okiem trenera Dawida Michora:

Pierwsze mecze w turnieju z reguły są trudne i tak było tym razem. Nie graliśmy tego, co potrafimy i co już wielokrotnie pokazywaliśmy, ale absolutnie nie można odmówić rywalkom bardzo dobrej postawy i wysoko postawionej poprzeczki. Generalnie poza duża ilością błędów własnych, przytrafiały nam się serie błędów w przyjęciu, i właśnie w pierwszym secie o jedną taką serię było za dużo, żeby wygrać premierowa odsłonę. Jestem natomiast zadowolony z tego powodu, że kolejny raz nie grając najlepszej siatkówki, potrafiliśmy nawet upraszczając grę, właściwie zareagować i odnieść zwycięstwo, jest to ważna umiejętność podnosząca wartość całej drużyny.