Półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek w Siatkówce. Bez straty seta! (galeria)

lts_102

LTS ma trzeci finał Mistrzostw Polski!!! (fot. GP/MM)

Już dzień wcześniej LTS zapewnił sobie awans do Finałów Mistrzostw Polski w Wieliczce w kategorii młodziczek. W niedzielę jednak zawodniczki trenowane przez Pawła Kowala koniecznie chciały podtrzymać dobrą passę i zakończyć turniej z kompletem zwycięstw.

Zanim na parkiet wyszły legionowianki, zmierzyły się na nim Szóstka Mielec i Dwójka Zawiercie. Był to mecz o drugie miejsce w turnieju i awans do finałowej, wielickiej batalii. Po niezwykle zaciętym spotkaniu wygrały mielczanki 2:1 i to one obok LTS-u pojadą do solnego miasta.

Wygrana zgodnie z planem!

Nie można odmówić Gedanii ambicji, ale to LTS był wyraźnie lepszy na parkiecie hali sportowej na Piaskach. Szczególnie w pierwszym secie ta przewaga była widoczna. Gdańszczanki prowadziły 4:3, ale wtedy na zagrywka udała się Julia Sobalska i całkowicie odmieniła swoją zagrywką rezultat. Przy ogromnym dopingu kibiców LTS wyszedł na prowadzenie 12:4. Legionowianki utrzymały koncentrację do końca i wygrały pierwszego set 25:9. W drugim secie było widać, że w drużynie miejscowej nastąpiło wyraźnie rozprężenie. Gedania walczyła o wygranie choćby seta, jednak LTS w końcówce postawił kropkę nad „i” i po ostatniej, wygranej piłce mógł śpiewać – Finał jest nasz!!!

Okiem trenera Pawła Kowala

Cieszę się ogromnie, że drugi rok z rzędu awansowaliśmy do finałów Mistrzostw Polski. Większość moich zawodniczek pamięta smak mistrzostw z poprzedniego roku i każda z nich pracowała na to, żeby ponownie tego doznać. Jestem już na finiszu pracy z tą grupą dlatego udział w Mistrzostwach Polski daje mi podwójną radość. Odkąd objąłem ten zespół, zrobiliśmy olbrzymi postęp, a współpraca z tymi dziewczynami układa się książkowo. Jednym z moich marzeń było znaleźć się w tym turnieju, gdyż dawało mi to gwarancję pracy z tymi dziewczynami w jak największym wymiarze czasu. Będzie to dla nas wyjątkowy turniej ze względu na rangę, ale przede wszystkim, że jest to wyjątkowa grupa, która ostatni raz w takim składzie rozegra te mistrzostwa. Lubimy grać mecze o stawkę i na wysokim poziomie, a takie na pewno będą podczas finałów w Wieliczce. Wszystkie okoliczności sprawiają, że damy z siebie wszystko!

UKS SMS Szóstka Mielec – MKS Dwójka Zawiercie 2:1 (18:25, 26:24, 15:9)
LTS Legionovia Legionowo – Gedania Gdańsk 2:0 (25:9, 25:20)

LTS Legionovia Legionowo: Zofia Ciejka (L), Julia Dolecka, Amelia Szulc, Julia Strzelecka, Julia Sobalska, Izabela Dąbrowska, Julia Polak (L), Aleksandra Przybysz, Hanna Tylska, Patrycja Łagida, Julia Papszun, Weronika Bednarz, Aleksandra Cieślik.