Sk bank Legionovia. Miłe złego początki – porażka z Atomem

12233416_950531771685093_1249963012_n

Niestety Sk bank poległ w Arenie (fot. Mariusz Sokalski)

Niedzielny mecz w Arenie rozpoczął się punktualnie o 14.45. Sk bank Legionovia grał z PGE Atom Trefl z Sopotu. Mimo transmisji telewizyjnej widownia niemal pełna, ponieważ przyjechał do Legionowa wicelider tabeli, a z nim przybyła spora grupa kibiców. Było więc bardzo głośno.

Początek pierwszego seta bardzo dobry. Sk bank prowadzi 1:0, potem 2:0, a nawet 4:1. Ale przyszły pierwsze drobne błędy (zła ocena lotu piłki, kilka „kiwek” w puste pole) i przy stanie 4:6 trener Ettore Guidetti wziął czas. Przerwa następuje przy stanie 4:8. Po przerwie to Sk bank zdobywa dwa punkty i trener PGE Lorenco Micelli bierze czas „sanitarny”. Od tej chwili „atomówki” zdobywają punkty szybciej. Na drugiej przerwie jest 12:16. Tylko jeszcze jeden punkt zdobywamy z gry (Malwina Smarzek). Pozostałe zdobycze to błędy zawodniczek PGE i set kończy się ich zwycięstwem do 16.

W drugim…

Wyrównana gra toczy się do pierwszej przerwy, na którą zespoły schodzą przy stanie 8:7. „po drodze jest kilka świetnych zagrań, kilka udanych bloków i urodziwy as Darii Paszek. Ale były i błędy. Przy 9:11 czas bierze trener Guidetti. Ale dwa razy dobrze serwuje Justyna Łukasik (nr 11), przy stanie 9:12 sędzia orzeka, przy protestach widowni i zawodniczek Sk banku, że piłka na aut wypadła po dotknięciu jednej z naszych zawodniczek i robi się nieprzyjemnie. Na przerwie jest 11:16. Zawodniczki PGE mają lepszy przegląd sytuacji na boisku i trafiają piłką w podłogę w miejscach, gdzie nie ma naszych zawodniczek. Set kończy się do 17.

Początek trzeciego…

Także jest dość wyrównany, ale tylko do stanu 4:4. Od tej chwili, po błędzie zagrywki w siatkę, przeciwniczki odjeżdżają na 5:8 z przystankiem na 8:16. Set kończy się przegraną do 15, a cały mecz Sk bank przegrywa 0:3.

Po meczu kapitan Sk banku Legionovii Daria Paszek powiedziała: Trudno coś dobrego powiedzieć po takim meczu. Próbowałyśmy walczyć, ale dwa pierwsze sety od połowy nam uciekły. Chyba zabrakło nam koncentracji w przyjmowaniu piłek. Z takim zespołem, jakim jest PGE, nie wolno robić błędów, a my je popełniałyśmy.

Sk bank Legionovia Legionowo – PGE Atom Trefl Sopot 0:3 (16:25, 17:25, 15:25)

Sk bank Legionovia Legionowo: Smarzek – 13, Wójcik – 5, Paszek – 4, Chojnacka – 4, Gajewska – 1, Pacak – 1, Połeć – 1, Grzelak – 1, Szymańska, Szubert, Bociek, Wysocka (l).