Trener Patriak triumfował z MOS-em w Legionowie

młodziczki

Wspólne pamiątkowe zdjęcie dwóch naszych powiatowych ekip (fot. Ryszard Glapiak)

Dwudniowy, trzeci już turniej Mazowieckiej Ligi Młodziczek, przyniósł nie lada emocje w hali Gimnazjum nr 4 na Piaskach. Sześć drużyn rywalizowało systemem „każdy z każdym”. Tym razem zwycięzcą został MOS Wola Warszawa z trenerem Januszem Patriakiem.

Trener warszawskiej drużyny to bardzo znana postać siatkarska w Legionowie, bowiem przez osiem lat pracował z zawodniczkami LTS-u praktycznie na każdym szczeblu rozgrywek. Teraz pracuje z warszawskim dziewczętami na Woli. Jak widać skutecznie!

Mecz podopiecznych Janusza Patriaka z LTS-em, trenowanym przez Aleksandra Miętka był siódmą grą sobotniego turnieju. Pierwszego seta wygrały legionowianki 25:18. MOS wyrównał stan rywalizacji, po wygranym secie do… 18. O wszystkim zadecydował tie-break, który wygrały warszawianki 15:12. Obie drużyny najkorzystniej zaprezentowały się w turnieju, dlatego też zajęły dwa pierwsze miejsca. MOS wygrał wszystkie spotkania, LTS zanotował jedną porażkę. Podium turnieju uzupełniła drużyna Nike z Ostrołęki. Czwarte miejsce i pozostanie na tym poziomie rozgrywek zajęła UKS Dębina Nieporęt. Nasza druga powiatowa drużyna wygrała pewnie z SMS-em i Metrem.

Kolejność turnieju:

1. MOS Wola Warszawa – 10pkt., 10:3
2. LTS Legionovia Legionowo – 9pkt, 9:3.
3. Nike Ostrołęka – 8pkt, 8:5
4. UKS Dębina Nieporęt – 7pkt, 5:6
5. SMS Warszawa – 6pkt., 3:8 (spadek)
6. Metro Warszawa – 5pkt., 0:10 (spadek)

Po trzech turniejach na czele LTS Legionovia Legionowo. Za legionowskimi dziewczętami, MOS Wola Warszawa i Nike Ostrołęka. Do rozegrania pozostał jeszcze jeden turniej.