Dzisiaj

29°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

27°C
min. 16°C, maks. 29°C
ciśnienie 1013 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 7 µg/m3 (28% normy)Ozon gazowy (O3): 88.89 µg/m3 (74% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 4.7 µg/m3 (1% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.7 µg/m3 (2% normy)

Po raz trzeci… Rambit w Serocku

Kolejny Rambit za nami

Kolejny Rambit za nami (fot. M. Rosiński)

W sobotni, mroźny wieczór wieczór najmłodsze dzieci wspólnie z rodzicami spotkały się w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku na grach i zabawach ruchowych. Impreza pod nazwą Rambit-gry i zabawy ruchowe odbyła się po raz trzeci i znowu dostarczyła uczestnikom mnóstwo radości i wrażeń.

Zaproszenie do zabawy na sportowo przyjęło około 50 osób, które postanowiły spędzić swój czas wolny aktywnie fizycznie w gronie swoich rodzin. W programie Rambitu przeznaczonego dla najmłodszej społeczności klas I-IV Szkoły Podstawowej w Serocku były konkurencje sprawnościowe w formie wyścigów drużynowych dla rodziców, dzieci oraz wspólne dla rodziców i dzieci.

Wspólna zabawa rodziców z dziećmi

Konkurencje drużynowe były przeplatane konkurencjami indywidualnymi takimi jak kręcenie kołem hula-hop czy skoki na skakance. Na koniec imprezy dzieci wspólnie z rodzicami zagrały w dwa ognie usportowione, które przyniosły niesamowitą porcję emocji. Na twarzach dzieci i rodziców pojawiło się mnóstwo uśmiechów i wszyscy byli bardzo zaangażowani, dzieci chciały się pokazać z dobrej strony przed rodzicami a rodzice nie chcieli wypaść gorzej. Jeżeli Rambit będzie przyczynkiem do tego, że część dorosłych podejmie się systematycznej aktywności sportowej, na co dzień, a dzieci zachęci do uprawiania sportu to jeden z celów takich przedsięwzięć został spełniony. Impreza rozpoczęła się od rozgrzewki oddzielnie prowadzonej dla dzieci przez Martę Rosińską oraz dla rodziców prowadzoną przez Renatę Rosińską. Po rozgrzewce wszyscy przystąpili do konkurencji sprawnościowych zakończonych wspomnianą grą w dwa ognie. Po zakończeniu rywalizacji miało miejsce posumowanie zmagań sportowych w postaci wręczenia drobnych upominków i słodyczy dla wszystkich dzieci.

Podziękowania

Za wsparcie w przeprowadzeniu imprezy dziękuję bardzo pani Beacie Leszczyńskiej dyrektorowi Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku za bezpłatne udostępnienie hali sportowej. Dziękuję bardzo za ufundowanie drobnych upominków dla dzieci Hotelowi Narvil Conference & Spa za sprawą pana Piotra Mulika oraz Urzędowi Miasta i Gminy w Serocku. Dziękuję również za ufundowanie słodyczy pani Kazimierczyk oraz wody do picia panu Obrazińskiemu właścicielowi firmy Magnet-Trans. Podziękowania kieruję również do pana Janusza Orzepowskiego, który całą imprezę nagłaśniał i komentował, dobrze dobrany podkład muzyczny spowodował, że całe wydarzenie miało niesamowitą oprawę. Dziękuję również za pomoc w przeprowadzeniu imprezy sędziom Justynie Łyszkowskiej, Jakubowi Piszczykowi, Tomkowi Lipskiemu, Radkowi Rosińskiemu, Rafałowi Sperczyńskiemu. Dziękuję za wsparcie i pomoc w organizacji Rambitu mojej rodzinie, czyli Renacie, Marcie i Radkowi – podsumował wspólną, rodziną imprezę organizator Mariusz Rosiński.