Dzisiaj

13°C
ciśnienie 1016 hpa,

Jutro

15°C
min. 11°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 2 µg/m3 (8% normy)Ozon gazowy (O3): 64.32 µg/m3 (54% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.3 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 9.4 µg/m3 (5% normy)

Jabłonna. Czy przedszkole będzie na czas? Na wrzesień wszystko ma być gotowe.

piusa-budynek

Budynek przy u. Piusa w Chotomowie (fot. GP/jj)

Na podstawie umów zawartych z właścicielami budynku przy ul. Piusa XI, od nowego roku szkolnego ma funkcjonować tam przedszkole gminne. Prace adaptacyjne trwają.
Niespodzianek przy przenoszeniu przedszkolaków ze znajdującego się w bardzo złym stanie budynku przy Żeligowskiego było sporo. Pomysły z budową lub znalezieniem obiektu tymczasowego też były różne. W tym takie, których realizacja była niemożliwa, jak posadowienie obiektu kontenerowego na działce należącej do tamtejszej parafii. Ostatecznie zdecydowano o budowie nowego obiektu na terenie, gdzie znajdywało się do tej pory przedszkole. A przez te kilka lat, ile potrzeba na przeprowadzenie inwestycji, dzieci zostaną umieszczone w innych budynkach. Oprócz sal wygospodarowanych w dawnym gimnazjum podjęto decyzję o wynajęciu prywatnego budynku przy ul. Piusa XI, który do tej pory stał niewykończony.

 

Krótki termin

Przedłużające się negocjacje i doprecyzowanie warunków, jakie musi spełnić budynek po adaptacji, której ma dokonać właściciel nieruchomości, znacznie przesunęły moment rozpoczęcia prac. Pojawiły się więc wątpliwości, czy rzeczywiście wszystko będzie gotowe jeszcze w sierpniu, tak by przygotować przedszkole do funkcjonowania od początku września. Obecnie widać, że prace trwają. Zapytaliśmy w urzędzie gminy, czy w jakiś sposób jest kontrolowane ich tempo i czy nie ma zagrożenia terminu. – W kwestii budynku pod czasowe przedszkole przy ul. Piusa w Chotomowie stroną dla nas są właściciele obiektu, z którymi mamy podpisaną umowę. Z informacji, które posiadamy, prace przebiegają zgodnie z planem, a właściciele nie widzą zagrożenia w terminie zakończenia prac adaptacyjnych – informuje Michał Smoliński kierownik referatu marketingu i komunikacji społecznej.