Dzisiaj

11°C
ciśnienie 1016 hpa,

Jutro

14°C
min. 10°C, maks. 14°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 8.1 µg/m3 (32% normy)Ozon gazowy (O3): 38.81 µg/m3 (32% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 8.5 µg/m3 (4% normy)

Jabłonna. Dzieci zdecydowały, że trzeba rozpocząć budowę szkoły

dzieci rada gminyi 17

Chociaż już trochę po terminie, to jednak z okazji Dnia Dziecka, młode pokolenie przejęło władzę w gminie Jabłonna. Nowa rada gminy podjęła uchwałę o budowie szkoły, a nowy wójt potwierdził konieczność przeprowadzenia takiej inwestycji.

Już tradycyjnie w okolicach dnia dziecka to uczniowie ze szkół na terenie gminy Jabłonna objęli władze w gminie na jeden dzień. Zapoznali się z poszczególnymi działami w UG i zakresem obowiązków ich pracowników. Najważniejszym punktem była jednak sesja młodzieżowej rady gminy, której pracy przyglądał się zespół prasowy szkolący swoje umiejętności już tydzień wcześniej na dorosłej sesji.

Dzieci chcą szkoły

Rada Gminy Jabłonna stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. Musieli przegłosować uchwałę o najbardziej potrzebnej inwestycji na terenie ich gminy. Do wyboru mieli kanalizację, ścieżki rowerowe, remonty dróg i budowę szkoły. Dodatkowa propozycja dotycząca budowy namiotu cyrkowego, która wypłynęła od Wojciecha Nowosińskiego została mocno skrytykowana. – Tu nie trzeba robić cyrku – ucięła szybko Anna Rusin, przewodnicząca młodzieżowej Rady Gminy Jabłonna. Ostatecznie większość radnych zdecydowała, że najważniejszą potrzebą jest budowa nowej szkoły podstawowej. W uzasadnieniu decyzji padały takie argumenty jak bezpieczeństwo na zatłoczonych korytarzach i zwiększenie komfortu nauki w sytuacji kiedy przybywa cały czas uczniów. Wskazali jednak pewne braki w uchwale, takie jak niewskazanie miejsca zlokalizowania inwestycji i źródła jej finansowania. Czyżby obecni na sesji niektórzy radni z dorosłego składu Rady Gminy podpowiadali swoim młodszym koleżankom i kolegom?

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 6

  1. To bardzo miłe, że wójt wreszcie nie wyszedł z sesji 🙂

  2. „Tu nie trzeba robić cyrku – ucięła szybko Anna Rusin, przewodnicząca młodzieżowej Rady Gminy Jabłonna” – i miała rację. Budynek GCKIS (zwłaszcza w dniach sesyjnych) doskonale spełnia to zadanie.

  3. nie no przesada, czego ten wójt może nauczyć czegokolwiek o samorządzie naszą młodzież; bałaganu, brak komunikacji ze spoleczeństwem i radnymi, brak kultury osobistej, brak wiedzy, brak poszanowania dla swoich wyborców, barku szacunku do mieszkańców. permanentne kłamstwo, no i taki dziwny dobór nieudacznków popleczników……….ludzie takie cyrki PP to tylko w baszej gminie a szkoda ………

  4. Młodzież pokazała Wójtowi, że nie ucieka się z sesji Rady Gminy dodam tej gminy.

  5. Wójt nie musi uciekać z Sesji, po prostu może nie przychodzić. Ma do tego prawo. Tylko w głowach bezRadnych to się nie mieści.😁

  6. A swoją drogą dzieci, które reprezentują szkołę, to w większości „znajome Królika”. Ciągle te same twarze i nazwisko powiązane z…😉

Dodaj komentarz