Jabłonna. Gmina wspiera fundacje związane z ochroną przyrody. Najpierw pszczoły, teraz jeże

jez

Uratowany w połowie września w Legionowie Baltazar, źródło: Facebook - Jeżurkowo

 

W ostatnim czasie Gmina Jabłonna podejmuje działania w kierunku wsparcia miejscowych fundacji związanych z ochroną przyrody. Najpierw pomogła w realizacji pasieki edukacyjno-szkoleniowej, a teraz zdecydowała się na udzielenie dotacji dla ośrodka rehabilitującego jeże. Pojawiają się pytania o kwoty dofinansowań na te szczytne cele.

 
Według informacji Urzędu Gminy Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa „Nasze Pszczoły” złożyło uproszczoną ofertę realizacji zadania publicznego pod nazwą „Założenie pasieki edukacyjno-szkoleniowej”. Została ona złożona w trybie pozakonkursowym, co jest zgodne z art. 19 a ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 22,9 tys. zł, z czego dotacja Gminy Jabłonna stanowi 39,27% i wyniosła 9 tys. zł.

Jeżykowo

O pasiece edukacyjno-szkoleniowej wiele wiadomo na skutek intensywnej kampanii informacyjnej. Jeżykowo – ośrodek rehabilitacji dla jeży ze Skierd z pewnością również anonimowy nie jest. Jego działalność była promowana m. in. przez TVN czy Gazetę Wyborczą. W ostatnim czasie pojawiły się w jabłonowskim samorządzie sugestie dotyczące tego, iż warto byłoby wesprzeć i tę szlachetną inicjatywę. Na ostatniej sesji pomysł ten poparli np. radny Arkadiusz Syguła i radny Zenon Chojnacki. Urząd Gminy wkrótce opublikował na swojej stronie internetowej uproszczoną ofertę dotyczącą zadania „Cztery Pory roku w życiu jeża – Zima”. – Została zamieszczona na okres 7 dni, aby każdy mógł złożyć do niej uwagi – wyjaśniał wówczas rzecznik Urzędu Gminy Michał Smoliński.

Ostatecznie

23 listopada otrzymaliśmy informację, iż ostatecznie decyzja Urzędu dotycząca Jeżurkowa była dla niego korzystna. – Mogę już potwierdzić, że zgodnie z zarządzeniem Wójta nr 143/2016 z dnia 23 listopada 2016 r. gmina wesprze fundację kwotą 2310 zł – napisał w oficjalnej odpowiedzi Smoliński.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 14

 1. Teraz kolej na muchy.Niech wójt pomyśli o dzieciach i o ich placakach szkolnych które ważą po 10 kg!Dzieci szafki na książki powinny mieć . Przeciez tylko nasze dzieci się liczą ich dobro itp…..i jak będą szafki to rączki można złożyć i zdjęcie też.

 2. Gmina powinna wspierać dzieci i nie dopuścić do garbow i skrzywien kregosłupa bo na głosy podczas kolejnych wyborów od jezy i przczoly niech nie liczy.

 3. Jakich kolejnych wyborów? Coś wiecie że pan Jarosław miałby startować? Fusy podpowiadają mi co innego.

 4. Ps. Co wy, myślicie że tylko tu, na dole, potrzebni są zdolni ludzie?
  🙂

 5. U pani Olgi był modny karp, teraz pszczoły i jeże, a dach szkoły jak przeciekał tak przecieka.

 6. Kiedy gmina wesprze garby naszych dzieci! Chyba po jezach ,przczołach ,muchach,ośmiornicach ,miseczek dla pieskow czas na nasze dzieci.

 7. Macie 500 plus? no to wyp..ad!

 8. Ludzie!!!Ogarnijcie się. Nie liczycie się tylko wy i wasze dzieci.ŚWIAT TO LUDZIE, ZWIERZĘTA ,OWADY ,ITP. EGOISTYCZNI PASOŻYCI Z WAS PRZEMAWIAJĄ, BEZ WSPÓŁCZUCIA I EMOCJI.

 9. To fakt lepiej uratować jeża niż dziecko.

 10. Ma pani rację ludzi jest więcej poperam Ratuj cie jeze.

 11. Edyta czy przypadkiem dziś w poślizgu sniegowym nie przywalilas kopułą w beton?

  • Ula czy przypadkiem zotrzymanej nadwyżki 500 plus mózg ci się nie zlasował?

 12. Kania ty przepilas jak zwykle.

  • Beton ja mam fujarkę a nie kreseczkę wiec popraw swój komentarz z tym przepiciem

Dodaj komentarz