Dzisiaj

13°C
ciśnienie 1014 hpa,

Jutro

11°C
min. 10°C, maks. 16°C
ciśnienie 1014 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 4.8 µg/m3 (19% normy)Ozon gazowy (O3): 69.51 µg/m3 (58% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 3.4 µg/m3 (2% normy)

Jabłonna. Kolejny etap batalii o świetlicę. Kupią i co dalej?

swietlica-za-obwodnica

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w dniu 30 maja radni głosowali nad dwiema uchwałami dotyczącymi nabycia lokalu na świetlicę przy ul. Akademijnej w Jabłonnie. Sprawa została jednak załatwiona połowicznie.
Radni już wiele razy dyskutowali na temat pozyskania lokalu od SMLW Legionowo znajdującego się przy ul. Akademijnej w Jabłonnie. Problemem było wskazanie źródła finansowania takiej inwestycji. Chodzi o pieniądze na zakup, a także na wykończenie lokalu, by mógł spełniać dedykowaną mu funkcję.

 

 

Kasa ze ścieżek rowerowych

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy źródło finansowania wskazał radny Zenon Chojnacki wnioskując o przeniesienie kwoty 420 000 zł z budowy ścieżek rowerowych na nabycie tego lokalu. Wniosek ten uzyskał akceptację, po czym radni przegłosowali zamiany w budżecie. Podczas sesji została przygotowana jeszcze jedna uchwała w temacie świetlicy. Była to uchwała intencyjna, wskazująca wójtowi podjęcie działań w celu jak najszybszego nabycia lokalu od SMLW. Czy tak się stanie? Ostatecznie to właśnie Jarosław Chodorski zdecyduje o zawarciu transakcji.

Zakup to nie wszystko

420 tys. złotych pozwoli jednak tylko na zakup lokalu – bez podłóg, ścianek działowych i jakiejkolwiek infrastruktury. Decyzja o zakupie lokalu wymusi także przeznaczenia na ten cel dalszych środków w budżecie, potrzebnych na wykonanie pomieszczenia socjalnego, toalet, zakup wyposażenia. Obecnie nie ma na to pieniędzy i nie wiadomo, kiedy taki budżet może się pojawić. Kwota jest niebagatelna, bo w nieoficjalnych kalkulacjach mówiło się o blisko 200 000 zł. To były jednak dane, które mogą się okazać nieaktualne, bo ceny materiałów budowlanych i wykonawstwa rosną.

Mieszkańcy się nie poddają

Czy w takim razie zakup pomieszczenia na świetlicę nie jest jedynie przedwyborczym działaniem propagandowym? Czy uda się ją otworzyć dla mieszkańców jeszcze w tym roku? Wiele będzie zależało od determinacji mieszkańców, którzy od jakiegoś czasu, większą lub mniejszą grupą, pojawiają się w tej sprawie nie tylko na sesji, ale również na komisjach, gdzie ten temat był dyskutowany.