Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1012 hpa,

Jutro

20°C
min. 16°C, maks. 20°C
ciśnienie 1012 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.2 µg/m3 (5% normy)Ozon gazowy (O3): 41.64 µg/m3 (35% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 6.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 9.9 µg/m3 (5% normy)

Jabłonna. Krzyżanowski mówi o zmianach w funkcjonowaniu urzędu. Kto ma je wprowadzić?

konderencja krzyzanowski

We wtorek 3 lipca odbyła się konferencja prasowa w sprawie przyszłości gminy Jabłonna. Na spotkanie zapraszał radny Adam Krzyżanowski. Mowa była między innymi o zmianach w funkcjonowaniu urzędu.

Adam Krzyżanowski opowiadał o konsultacjach i spotkaniach z mieszkańcami, których efektem mają być wnioski dotyczące potrzebnych inwestycji, ale i zmian w funkcjonowaniu urzędu. W tej wypowiedzi pojawiły się między innymi takie propozycje jak zmiana czasu pracy urzędu, wysłanie urzędników w teren do obsługi mieszkańców, którzy mają trudności z przybyciem do magistratu. Pod hasłem wzmocnienia działów inwestycji, zamówień publicznych i planowania przestrzennego kryje się zapewne sugestia zmian kadrowych.

 

Problem w tym, że takie decyzje może podejmować tylko szef urzędu, czyli wójt. Adam Krzyżanowski mówił o zmianach koniecznych do wprowadzenia w kolejnej kadencji. Środki na nowe inwestycje zdaniem radnego powinny pochodzić z zewnętrznych źródeł finansowania, a pozyskanie wkładu własnego w mocno napiętym budżecie możliwe jest przez restrukturyzacje wydatków bieżących, między innymi tych na funkcjonowanie urzędu. Ograniczenia wydatków na funkcjonowanie urzędu w połączeniu ze zwiększonymi wymaganiami stawianymi pracownikom może być trudne do zrealizowania.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 18

 1. …) rozumiem kobietę, która oddaje się z miłości albo sprzedaje się z nędzy. Ale na zrozumienie tej duchowej prostytucji, którą prowadzi się bez potrzeby, na zimno, przy zachowaniu pozorów cnoty, na to już brakuje mi zmysłu. – Wokulski.
  Bolesław Prus – Lalka

  • Litwo Ojczyzno moja…..inwokacja, Pan Tadeusz, Adam podobno z domu Mickiewicz i napewno nie Krzyzanowski

 2. Na pewno piszemy na pewno oddzielnie. „Bez serc, bez ducha… To szkieletów ludy” Też Mickiewicz

 3. Czemu się dziwicie? Wiadomo było że festyny i dmuchance to tylko przygrywka. Teraz powoli przychodzi czas na merytoryczne propozycje. Nie łudźcie sie – za kampanią pana Adasia z całą pewnością stoi zawodowiec. Jeśli dojdzie do debaty kandydatów nasz drogi doktor zwyczajnie rozjedzie konkurentów. Tak go przygotują. 🙂

 4. „I w Paryżu nie zrobią z gówna ryżu” Konstanty Ildefons Gałczyński

  • Pocieszać się przysłowiami – bezcenne 🙂

 5. Psy szczekają, karawana jedzie dalej 🙂

 6. Raczej karawan;-)

 7. sztuka kochania Wisłocka Michalina 😉

 8. Krzyżanowski powinien pracować w mięsnym, zajebistą kiełbasę wyborczą kręci.

 9. Kokos wójt aż tak Cię zaślepil propozycja startu ma radnego?

  • a który to okreg bedzie zaszczycał kandydat kokos ?

   • Bardzo dziękuję za uznanie, ale mam dużo ciekawsze zajęcie niż zajmowanie się polityką zawodowo.

    • to proszę społecznie – tak jak czcigodny pan wyborca

     • Ależ udzielamy się społecznie. Żona walczy o przedszkole gminne w Chotomowie a ja wraz z grupką ludzi dostarczamy roznych informacji autorom strony chotomow.wordpress.com. Każdy może się z nimi kontaktować niezależnie od poglądów, polecam każdemu zamiast kręcić gównoburze w komentarzach.

     • och KOKOS tam to sie ddopiero gó….wylewa jak z przepompowni 😉

     • @zadowowiec – wejdź sobie proszę na YouTube, wpisz „Marik1234” i obejrzyj pierwszy lepszy film, jest tam fragment o tym co tu napisałeś. 🙂

 10. ja uwazam ze to takie pierwsze przedwyborcze deklarowanie i „mizianie” wyborców bo wiadomo konkurenci nie śpia np zespół towociarzy czy też te gadu-gadu co w konspiracji odpala swoja szykuja rakiete

Dodaj komentarz