Dzisiaj

19°C
ciśnienie 1010 hpa,

Jutro

21°C
min. 16°C, maks. 24°C
ciśnienie 1008 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.7 µg/m3 (7% normy)Ozon gazowy (O3): 32.37 µg/m3 (27% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 16.9 µg/m3 (8% normy)

Jabłonna. Kuria nie użyczy gruntu pod przedszkole przy Piusa w Chotomowie

Komentowanie wyłączone
kosciol-chotomow

Parafia w Chotomowie (fot. GP/jj)

 

Podczas rozmów o budowie przedszkola kontenerowego jako przejściowego obiektu mającego zastąpić zagrażający bezpieczeństwu dzieci obecny budynek, ze strony wójta i UG padał pomysł lokalizacji na terenach kościelnych przy ul. Piusa w Chotomowie. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to możliwe.
Podczas sesji Rady Gminy Jabłonna oraz innych spotkań wójt oraz jego pracownicy zapewniali, że lokalizacja przy ul. Piusa jest najlepszą z tych, które rozważali. Przeszkodą miał nie być fakt, że tereny te należą do kościoła. Sekretarz UG Jabłonna Agnieszka Sobczak zapewniała, że wszystko już jest prawie załatwione. Okazało się jednak, że prawie robi i tym razem wielką różnicę. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, nie będzie zgody na użyczenie tego terenu pod budowę przedszkola kontenerowego. Mimo przychylnego nastawienia miejscowego proboszcza, jego przełożeni zablokowali podpisanie takiej umowy.

Dobrze, że tylko tyle

Do tej pory wydano już pieniądze na przeprowadzenie ekspertyzy geologicznej terenu, na którym UG planował umiejscowić przedszkole kontenerowe. To był koszt 24 000 zł. Wójt wnioskował też o środki na projektowanie tymczasowego przedszkola i jego budowę. W obecnej sytuacji można stwierdzić, że to dobrze, że nie przystąpiono do projektu. Taki pośpiech, który z jednej strony jest zrozumiały, z drugiej mógł spowodować wydanie kolejnych środków z gminnego budżetu na inwestycję, która nie może dojść do skutku.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 10

 1. Kto i kiedy zatwierdził „na przeprowadzenie ekspertyzy geologicznej terenu”?

  • Dlaczego wyrzuca publiczne pieniądze? Dlaczego wójt wydatkował pieniądze skoro nie miał prawa do dysponowania gruntem o czym radni mu przypominali? Pomimo tego wydatkował publiczne pieniądze czyli nasze. Czy przewidywany jest tryb zwrotu pieniędzy przez podejmującego decyzję? 24 tys. zł zostały wyrzucone w błoto i to nie swoje. Dlaczego?

   • skoro wójt jest taki słaby i rada nie moze mu dać rady to jak ocenić samą rade……………………..

 2. Już to pisałem gdzieś. Tak sobie myślę, czysto hipotetycznie, że jak kuria odda działkę pod kontenery to wtedy gmina nie kupi działki od sióstr zakonnych na budowę docelowego, bo będzie mogła zburzyć obecne. A zakup akurat tej działki już „wynegocjował” radny Syguła jak się sam pochwalił na sesji nadzwyczajnej 🙂 Siostry zakonne, kuria, SIOSTRY ZAKONNE – KURIA – czy to nie aby zależne elementy ale nie wiem, rzadko w kościele bywam? 🙂

 3. zależny czy nieżalezny to inna inszosc ale czy radny działał z jakiegoś upowaznienia czy tylko tak dla wlasnej reklamy ? rzecz druga to ustalenie ceny tak z kapelusza ? oto są pytania za trzy grosze……..

 4. jakby to miała być agencja towarzyska, a nie przedszkole, to na pewno smutni panowie w czarnych sukienkach by nie mieli nic przeciwko…A tak muszą co sobotę dymać do warszawy na fajfy…

  • To jest czysto polityczna decyzja.
   1. Pomysł kontenerów spotkał się z społecznym sprzeciwem a największa wada to fakt ze jest pomysłem wójta który ma niskie notowania. Sam bym się wycofał aby i mnie fala hejtu nie dopadła.
   2. Dać gminie działkę to poprzeć Chodorskiego a ten raczej przepadnie w wyborach a nowy wójt może jest teraz radnym.
   3. Dzialka sióstr zakonnych – już pisałem
   4. Wg JDM przeciek wyszedł z obozu radnych, albo gmina dostała odmowę i kret przekazał radzie, albo ktoś wykonał kilka telefonów. A kto tam jest bliżej Boga i tak radykalnie zmienił stanowisko wobec kontenerów?

 5. czas że kościół Państwu coś dawał minęły w z upadkiem komuny. Teraz jest odwrotnie, więc dziwię się Wójtowi, chyba że dawno nie był w Kościele i się nie zorientował że dawać to wy a my tylko brać.

 6. No i macie swoj kosciol okupanta z watykanu. Ma w doopie wasze dzieci. Ale lapę po kasę to wyciąga. Nie dawajcie im nic po koledzie niech sie kuria wali.