Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 2.9 µg/m3 (12% normy)Ozon gazowy (O3): 73 µg/m3 (61% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.3 µg/m3 (2% normy)

Jabłonna. Parking przy szkole: źle oznakowany, a miejsca zajęte przez wraki i ciężarówki

parking-szkola-jablonna

Parking przy szkole w Jabłonnie (fot. GP/jj)

 

Na parkingu przy szkole w Jabłonnie powinien obowiązywać ruch jednokierunkowy. Tak informuje oznakowanie, jednak nie wszystkie znaki na to wskazują. Drugi problem to wraki samochodów zajmujące miejsca parkingowe.

Stłuczka jest kwestią czasu

Kiedy kierowca wjeżdża na parking od ul. Szkolnej, jest informowany przez znak o obowiązującym na tym terenie ruchu jednokierunkowym. Jednak już wjeżdżający od ul. Modlińskiej nie ma o tym pojęcia. Rodzi to niebezpieczne sytuacje, które do tej pory nie zakończyły się jeszcze kolizją, było za to już kilka kłótni między kierowcami. – Kiedy ruszam z miejsca parkingowego to patrzę zazwyczaj w lewą stronę, bo tam może się pojawić nadjeżdżający samochód. Z prawej nie powinno go być, a już kilka razy miałam sytuację, że się pojawił i musiałam mocno hamować – mówi pani Anna.

Jest w drugą stronę

Według informacji, jaką otrzymaliśmy z urzędu gminy, potrzebny znak nakazujący wjeżdżającym od ul. Modlińskiej jazdę w prawo jest, tylko został odwrócony. Oczywiście ma to zostać poprawione. – Można by zwyczajnie postawić zakaz wjazdu i problem rozwiązany. Wtedy nie ważne, czy ktoś wjeżdża na parking, czy już na nim stoi, będzie wiedział, że tam nie wolno i tyle. Swoją drogą kiepsko ten znak zamontowany jak można go tak sobie przekręcać – komentuje jeden z rodziców.

Wraki zajmują miejsca

Parking przy szkole w Jabłonnie to także złomowisko dla kilku samochodów, które stoją tam od dawna i nie są w stanie odjechać na własnych kołach. Niektóre miejsca stały się parkingiem firmowym dla aut dostawczych. Mimo interwencji w tej sprawie w Urzędzie Gminy Jabłonna i obietnic zajęcia się sprawą nic się nie zmienia.