Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.5 µg/m3 (6% normy)Ozon gazowy (O3): 68.87 µg/m3 (57% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 6.8 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 5.7 µg/m3 (3% normy)

Jabłonna. Plakaty z wizerunkiem wójta. Kto zaczął nielegalną kampanię wyborczą?

chodorski-plakaty

 

W miniony weekend na wielu tablicach ogłoszeń gminy pojawiły się plakaty ze zdjęciem Jarosława Chodorskiego i informacjami na temat sytuacji finansowej gminy Jabłonna. Zdaniem wójta ktoś już zaczął nielegalną kampanię.
Plakaty ze zdjęciem Jarosława Chodorskiego wykonanym podczas jednej z sesji Rady Gminy Jabłonna oraz informacjami na temat tego jak wójt, zdaniem autora plakatu, próbuje zadłużyć gminę, a także z okresem spłaty zobowiązań zapisanym w wieloletniej prognozie finansowej pojawiły się na tablicach informacyjnych. Jarosław Chodordski natychmiast wyraził swoje oburzenie takim zachowaniem. Na portalu społecznościowym pisze o rozpoczętej nielegalnej kampanii wyborczej.

Niech się podpisze

Wójt jako osoba publiczna musi się liczyć z tym, że będzie poddawany nie tylko merytorycznej krytyce, ale i osądom mieszkańców gminy. Zapytaliśmy więc Jarosława Chodorskiego, jak ocenia takie zachowania anonimowej osoby oraz fakt wykorzystania jego wizerunku do takiej akcji. – To, co zostało zrobione, jest to nieładne zachowanie, najdelikatniej rzecz ujmując. Niech ktoś wykorzystuje sobie moje zdjęcie, tylko niech się pod tym podpisze, żebym miał szansę się do tego odnieść. Rozważamy w tej chwili możliwość zgłoszenia tego na policję – krótko skomentował Jarosław Chodorski.

 

 

Oni już wiedzą

Mimo anonimowości plakatu część internautów już wskazała w swoich opiniach, kto stoi za tą akcją, sugerując jednego z potencjalnych kontrkandydatów Chodorskiego w najbliższych wyborach. – Kto organizuje potańcówki. A portal powiązany blokuje niewygodnych – pisze na Facebooku Mariusz Rosiak.

To dopiero początek

Do oficjalnej kampanii zostało jeszcze trochę czasu. Jednak najwyraźniej nic nie stoi na przeszkodzie, by już teraz atakować swoich przeciwników. Jak taki anonimowy czarny PR zostanie odebrany przez wyborców? Czy to tylko przygrywka do tego, co będzie działo się bezpośrednio przed wyborami? Może to nie jest żadna kampania, a jedynie sposób wyrażenia przez mieszkańców niezadowolenia z działań obecnego wójta i sytuacji finansowej gminy Jabłonna.

 

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 43

 1. osoba, która wymyśliła ten plakat nie bardzo kuma, że to jest prognoza. Która musi zostać zaakceptowana w poszczególnych budżetach rocznych przez radę gminy oraz jest kontrolowane przez RIO. Jeśli więc nawet dojdzie do takiego poziomu zadłużenia to: a) nie wiadomo kto wtedy będzie wójtem, b) potrzebna jest do tego zgoda rady gminy, więc odpowiedzialni za to będą także członkowie rady i c) będzie to możliwe dopiero po spełnieniu określonego poziomu przychodu gminy (co podlega wielokrotnej kontroli RIO). Tak więc kulą w płot, niemerytorycznie i na poziomie SuperExpressu (prymitywne a nieprawdziwe hasło). Finał: skuteczność zero, burza w szklance; już nawet prosty roman posiadł wiedzę, że negatywne przekazy, z uwagi łatwe kwestionowanie, powinny mieć autora, choćby nawet wymyślonego. Na miejscu Chodora nie robiłbym nic. Ciekawe kto zada publicznie pytanie przez kogo finansowana jest trwająca kampania Kremówkowego Dżona? Bo Legionowska Mafia Samorządowa, przy wódeczce, wysypała się, że Dżon „jest ich”.

  • Chyba, że z własnej kieszeni finansuje w co wątpię, ewentualnie Stowarzyszenie Przyjaciół ….tak realizuje swoje cele statutowe- co również jest moim skromnym zdaniem niedopuszczalne.

   • z własnej też mu nie wolno. Ale sygnał, że Kremówkowy Dżon chodzi na sznurku LMS nawet mnie zaskoczył.

  • Legalna, nielegalna kampania, a jaka to jest legalna? A jak wójt robi sobie kampanie od 4 lat to jest legalna? Zatrudniając przy tym urzędników i jedną panią ze swojej fundacji? Z pieniędzy podatnika? To wszystko jest legalne? O co tu chodzi? Czy teraz należy zbudować przekonanie co jest bardziej nielegalne od nielegalnego? To jakaś kolejna parodia.

   • Adas nie pie….l i ak nie wygrasz 😉

   • Mnie najbardziej bawia artykuły na Jabłonna Dla Młotków o cenzurowaniu imprez „boskiego Adamo” przez UG. Chciałoby się napisać… I kto to mówi? Ci co cenzurują każdą wypowiedź związana z „grubciem Świstakiem”.

    • #JabłonnaDlaMłotków – dobry tytuł, ma szansę się przyjąć. Zarzuty, że UG nie publikuje plakatów Dżona Bita Kremówka to jedynie smutny obraz jakości myślenia JDM 🙂

     • spoko….akcja plakatowa o działalnosci naszych radnych juz wkrótce na plakath !!!!!! opowiemy zakulisowe rozgrywki kity, owsika i kremówkowego, dowiecie sie o prawdziwych motywach w/s przedszkola?

     • oho, będzie się działo. Mam tylko prośbę – przed drukiem sprawdźcie fakty, bo pierwsza akcja – kulą w płot.

 2. „Jeśli więc nawet dojdzie do takiego poziomu zadłużenia to: a) nie wiadomo kto wtedy będzie wójtem, b) potrzebna jest do tego zgoda rady gminy” – to przypomnę że zgoda RG była też potrzebna m. in. do zakupu Zegrzyńskiej 1, działki na Przylesiu, do wieloletniego planu skanalizowania gminy i – na koniec najlepsze – do zawarcia brzemiennej we frukty umowy partnerskiej z Wygnanello. 🙂

  • Tak, dlatego ten plakat odnosi się do całości obecnego samorządu: rada gminy oraz wójt a Zegrzyńska 1 to dla mnie podręcznikowy przykład rozkładu samorządu w Jabłonnie. Foto i komunikat, że to Chodor jest potencjalnym winnym zadłużenia za 3 lata od dziś – to mogło pojawić się jedynie w głowie jakiegoś nieuka, któremu zależy na dezinformacji.

   • Nie wypominając panu Macinowi nauki. Trzeba jeszcze dwa albo trzy kraje odwiedzić, to może pan coś jeszcze złapie. Podobno kolejny kraj to Uganda. Biorąc pod uwagę tempo „łapania wiedzy”, to jeszcze jakieś 50-60 lat. Powodzenia w nauce i w dochodzeniu do wiedzy, bo na inteligencję z pana strony to trudno liczyć.

    • rzyg, kolejny rzyg. czyżby sławka aż tak bardzo zabolało?

     • mazgaj a toje rzy.gi to woda perfumowana? Nic innego nie produkujesz trollu tylko rzy.gi. Więc łap się za swoje komentarze i myślę że dobrze ktoś napisał, że będziesz poszukiwał wiedzy jak koziołek matołek. Byłeś i zostaniesz trollem na wieki. Nikim innym nie jesteś, choćbyś mocno chciał.

    • O, kolejny rzygownik 🤣 Tyle pisania, tyle profili a sensu wciąż zero 🤣

     • Panie Marcinie, a pana pisanie jaki ma sens? Pan tylko wszystkich obraża, dyskredytuje, poniża, podważa kompetencje. Co pan chce osiągnąć?

     • Pani Kasiu, czuje pani potrzebę wsparcia anonimowych trolli? Tak się składa, że z inicjatyw Marcina korzystamy wszyscy, niezależnie co i o kim pisze. Można się z nim zgadzać lub nie, ale nikt do tej pory nie zakwestionował podawanych przez niego faktów a inicjowane przez niego projekty jakoś dziwnie zawsze dochodzą do skutku. To że ktoś pod fałszywym imieniem napisze ‚jesteś głupi” to wciąż nie oznacza, że tak jest, tego trolle Marcina nie mogą zrozumieć. I, bywając na sesjach rady czy spotkaniach wiejskich – jakoś żaden z jego „kibiców” nie ma odwagi powiedzieć mu swoich „opinii” publicznie, wprost. Jak pani poczyta – opinia o zerowych kompetencjach pana od wymiany pieców, pana Sławka z UG, jest taka sama także u innych mieszkańców naszej gminy, potwierdzam osobiście opinię Marcina, że to zwykły darmozjad jest. Im więcej będziemy o tym pisać, tym większa szansa, że ktoś się tym zainteresuje, więc jeśli chce pani coś dodać – niech pani wpadnie na spotkanie wiejskie a jeśli jest pani ponad to – proszę przemyśleć, czy pani opinie mają jakiekolwiek znaczenie (nawet przy optymistycznym założeniu, że pani w ogóle istnieje).

     • Pani Basiu, jak czytam jest Pani pod urokiem Myrcina. Zdarza się. I może nawet Pani uważać, że poniżanie czy obrażanie ludzi to słuszne działanie a z pewnością skuteczne. Jednak twierdzenia o wiarygodności tego pana to już żarty. Ten pan kłamie i manipuluje, a jego „inicjatywy” tak skutecznie „realizowane” to w wielu przypadkach działanie we własnym interesie i metodami bandyckimi. To nie ma nic wspólnego ze społecznym działaniem-zresztą sam to publicznie potwierdza. Zaś co do wyzywania urzędnika od nierobów czy obrażania innych ludzi to proszę mi podać jeden, tylko jeden pozytywny skutek takiego pospolitego chamstwa. To tylko kwestia charakteru.
      I niech Pani nie liczy na to, że ktokolwiek powie temu jegomościowi „w oczy” swoją opinię czy propozycję inną niż jego. Nikt rozumny nie wystawi się na szarpanie przez takiego Gnojka.
      Czy wyobraża sobie Pani takiego męża, ojca swoich dzieci?

     • pani Basiu kochana a kto by chciał rozmawiac z kimś kto wszedzie w tym i na zebraniach ciagle „rzyga” a fuj……., ani to miły ani przyjemny widok a w dodatku ta ciągła ‚biegunka” / laksa/ szkoda chłpiny że tak sie meczy z nami 😉

     • A nie wpadliście na to że pani Basia to Marcinek w tysiąca postaciach. Tylko on sam może siebie pochwalić.

     • o, kolejne rzygi 🙂

 3. najwaznijsze ze jeden jedyny jest mądry mądrosciami komentarzy….brawo za majtaczenie w obronie nieuka na tronie 😉

  • no, nie zrozumiałeś, pewnie ta żółć zalała ci oczy 🙂

   • alez skad to błysk twojegoego ak oślepia

    • wróć do szkół.

 4. Fryzjer że Świstakiem graja w tej samej lidze. Haki i ciosy poniżej pasa są na porządku dziennym. I pomyśleć, że obaj tacy „bogobojni”. Cuda, cuda…. 😂 Nie ma się czym podniecać.

  • panie lesnik masz pan racje też juz o tej „równowadze” pisałem i co pan ciągle z tym podniecaniem ;), czy to juz fetysz jaki ?

 5. Też uważam że Chodor nie powinien nic robić zarówno w tym jak i każdym innym temacie. Niech spokojnie dotrwa do wyborów i zniknie na zawsze.

  • dokładnie tak.

  • rada najpierw konia popedzała a teraz dała ostro na wsteczny, w sumie to my wszyscy lecimy w otchłań piekielną…………

 6. W 18 wieku takich bezradnych mozna by np. spalić na stosie a teraz zero odpowiedzialnosci.

 7. Jakoś ten płakał jest mocno w tonie fbookowych wypowiedzi fan klubu pana niebieska karta, klubu zwanego inaczej trollami JDM. Czyżby rozwiesili plakaty ze złości ze gmina nie propaguje kampani kremówki zwanej potocznie sąsiedzkimi przytupami?

 8. Jutro może być ciekawie bo na festynie pojawią się obaj. Oby tylko nie doszło do gorszych scen wyrywania sobie mikrofonu przy mównicy 😉

  • gdzie dwóch pajacy sie zejdzie to faktycznie moze byc kino……

 9. na fejsie widać że Świstak jajka moczy w jeziorze co Gim się nazywa i katuje publikeswoim selfie z obrazem gdzie widać jak foczka nuekuje posłusznie……

 10. To dopiero początek potyczek lokalnych zagończyków. Wyleją wszelakie brudy a smród będzie czuć długo po wyborach. Kampania ma to do siebie, że zagląda się pod kołdrę, spódnicę, spodnie ciemne i jasne zaułki. Ta zapowiada się na krwawą jatkę 🙂 bez trzymanki

 11. Ale za to po wszystkim ukaże się niebo nowe i takaż ziemia.

 12. Jak widać, nadal „pod strzechy” najskuteczniej trafić przez wiejską tablicę ogłoszeń…
  /nawet prasa to zauważy/
  Jak dla mnie to żadna kampania wyborcza tylko informacyjna, w końcu nawet na forach (i tutaj też), nikogo nie interesują smutne fakty – wielkość zadłużenia Gminy. Większość jedynie zamieszcza komentarze lub epitety a w najlepszym przypadku „doradza” gdzie znaleźć liczby.

  • teraz jest konkurs kto ładniejsza babke ulepi z bele czego,,,,,a komisarz cudów się spodziewa 😉

 13. Zadłużenie gminy to nic nadzwyczajnego ostateczne może tylko zbankrutować tak jak jedna z gmin na pomorzu. Skarb państwa spłaci całość a teren gminy podzielą na gminy ościenne

 14. do łez mnie doprowadza, jak grubcio-świstak zaprasza na imprezy sportowe, sam 100 metrów nie przebiegnie, ale impreza sportowa za imprezą. z tego co wiem jedyną dyscypliną sportową jaką uprawia jest wydzieranie się na członków rodziny.

  • A wybrankom potrafi przyłożyć.Tak przynajmniej wieść gminna niesie.😉

   • Słyszałem że internetowym szydercom także 😉

Dodaj komentarz