Dzisiaj

19°C
ciśnienie 1010 hpa,

Jutro

21°C
min. 16°C, maks. 24°C
ciśnienie 1008 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.7 µg/m3 (7% normy)Ozon gazowy (O3): 32.37 µg/m3 (27% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 16.9 µg/m3 (8% normy)

Jabłonna. Jest protokół z kontroli w szkole podstawowej. Kuratorium nie stwierdziło uchybień

Komentowanie wyłączone
szkola-jablonna

Szkoła w Jabłonnie (fot. GP/jj)

Po anonimowym liście, jaki wpłyną do Rady Gminy Jabłonna, informującym o nieprawidłowościach w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie decyzję o nieplanowanej kontroli podjęło Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Znamy już jej wyniki.

Kontrola została przeprowadzona przez dwójkę wizytatorów w dniu 1 grudnia. Tematem kontroli była zgodność działań dyrektora z przepisami prawa. Polegała ona na rozmowie z dyrektor placówki Jolantą Braun, która udzielała wyjaśnień w tematach objętych kontrolą, przyjrzano się funkcjonowaniu stołówki oraz sprawdzono statut szkoły, arkusz organizacyjny szkoły w roku szkolnym 2017/2018, organizację zastępstw, organizację żywienia, dziennik zajęć lekcyjnych wybranej klasy, losowo wybrany dziennik zajęć rewalidacyjnych oraz specjalistycznych, procedurę organizowania zastępstw doraźnych, tygodniowy rozkład zajęć, w tym rozkład zajęć nauczycieli wspomagających.

 

Punkt 6 protokołu na temat ustalonego stanu faktycznego i stwierdzonych nieprawidłowości oraz uchybień nie zawiera żadnych informacji o nieprawidłowościach. Znajduje się tam analiza realizowanych zastępstw z poszczególnych przedmiotów, realizacja podstawy programowej, a także zasady wydawania posiłków. Stwierdzono jednak, że stołówka szkolna przystosowana jest do wydawania jednocześnie 95 posiłków i są one wydawane na dwóch, 20-minutowych przerwach obiadowych dla klas I-III oraz IV-VII, a także między tymi przerwami dla oddziałów przedszkolnych. Wizytatorzy stwierdzili też, że uczniowie spożywali posiłki pod opieką pracowników szkoły przy stolikach, zajmując kolejno wolne miejsca. Przypomnijmy, że w szkole jest wydawanych dziennie około 500 posiłków. Podsumowaniem kontroli są trzy słowa „zaleceń nie wydano”.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 5

  1. Po kontroli kuratorium za poprzedniej dyrekcji wydania kikanaście zaleceń. Mam wrażenie że anonimy i nasyłanie kontroli nie są przypadkowe. Pewnie mają przykryć to co fziało się t ej szkole przez wiele lat.. gratulacje dla obecnej dyrekcji zwłaszcza że kontrole doraźne niezwykle rzadko kończą się brakiem zaleceń.

  2. Nareszcie szkoła jest dla uczniów i nauczycieli. Koniec z politykowaniem i partykularnymi interesikami. Brawo Pani Dyrektor!

  3. A czy nadal dzieci NIE mogą pić wody z baniakow mam na myśli zajęcia dodatkowe?

  4. ale jakos nie gina kotlety, parówki i rachunek za jajka sie zgadza

  5. Ale wody dalej niet