Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 3.7 µg/m3 (15% normy)Ozon gazowy (O3): 72.52 µg/m3 (60% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.5 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.4 µg/m3 (2% normy)

Jabłonna. Startują zapisy na Akcję Lato. W tym roku zmiany w lokalizacji

akcja lato

W tym roku Akcja Lato, której organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Sportu, będzie prowadzona w pomieszczeniach szkoły w Jabłonnie, ze względu na remont „Domu Ogrodnika”. Z tego samego powodu całkowicie zostaje wyłączona filia w Skierdach. W Chotomowie lokalizacja bez zmian.

 

Zapisy na Akcje Lato starują już 18 czerwca. Oczywiście decyduje zasada kto pierwszy, ten lepszy, a liczba miejsc jest ograniczona. O ile w Chotomowie dało się czasem zapisać jeszcze kolejnego dnia po otwarciu rejestracji, o tyle w Jabłonnie kolejki pod GCKiS stały w poprzednich latach od wczesnych godzin porannych, a liczba wolnych miejsc malała w zastraszającym tempie.

 

 

Koszty pobytu dziecka można uznać za symboliczne, bo jest to 5 zł na każdy dzień pobytu lub 30 zł za dzień, w którym realizowana jest wycieczka. Wycieczki planowane są po dwie w tygodniu. Dokładny plan nie jest jeszcze znany, ale oprócz wyjazdów do kina można liczyć na odwiedziny w ciekawych miejscach zabaw plenerowych. Akcja będzie trwała od 2 do 31 lipca, a zgłaszać można dzieci, które ukończyły 6 lat. Opłatę za cały okres, na który chcemy zapisać dziecko, trzeba wnieść w dniu zapisów. Ponieważ GCKiS w Jabłonnie jest obecnie remontowane, dzieciaki będą miały zajęcia w budynkach pobliskiej szkoły podstawowej. Chętnych z terenu wsi zachodnich organizatorzy zapraszają do Chotomowa i Jabłonny, niestety remont filii w Skierdach uniemożliwia realizację zajęć w tym sezonie.