Dzisiaj

16°C
ciśnienie 1014 hpa,

Jutro

11°C
min. 11°C, maks. 16°C
ciśnienie 1014 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 5.2 µg/m3 (21% normy)Ozon gazowy (O3): 57.42 µg/m3 (48% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.8 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 6 µg/m3 (3% normy)

Jabłonna. Strażacy z Chotomowa dostaną pojazd z wysięgnikiem

OSP_Chotomów_straz

OSP w Chotomowie (fot. GP)

Chotomowscy strażacy zwrócili się do radnych z prośbą o wygospodarowanie w budżecie gminy środków na zakup pojazdu z wysięgnikiem. W powiecie legionowskim jest tylko jeden taki wóz, i do tego często się psuje. 

Zwróciliśmy się do państwa o wsparcie finansowe na zakup podnośnika. Uważamy, że taki samochód jest u nas bardzo, ale to bardzo potrzebny, ponieważ w naszej gminie nie posiadamy takiego podnośnika. Posiadamy taki podnośnik jeden w powiecie, który jest w państwowej straży pożarnej, który bardzo się psuje. Na chwilę obecną też już od trzech tygodni stoi  –  tłumaczył prezes OSP Chotomów Jacek Kalinowski. Opowiedział też o przypadku kiedy w ostatnich dniach do pożaru na terenie Jabłonny zadysponowany został wysięgnik z Warszawy.

 

 

Jak nowy

Samochód, o który wnioskują strażacy, to używany pojazd po kompleksowej renowacji. Podwozie pochodzi od stara, które zostało odnowione i zainstalowano na nim kabinę, silnik, skrzynię biegów firmy mann. Koszt nowego pojazdu o podobnych parametrach to kwota między 1 500 000 a 2 000 000 zł. Strażacy na używany pojazd potrzebowali 350 000 zł. Wóz jest wyposażony w wysięgnik 24 metrowy i tzw suchy pion. Jak powiedział Jacek Kalinowski na potrzeby gminy Jabłonna jest to całkowicie wystarczające, bo obecnie na tym terenie nie ma wyższych budynków. Mimo wielu pytań nikt nie poddawał wątpliwość potrzeby dofinansowania takiego zakupu i OSP Chotomów otrzyma wnioskowane środki.