Dzisiaj

19°C
ciśnienie 1010 hpa,

Jutro

21°C
min. 16°C, maks. 24°C
ciśnienie 1008 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.7 µg/m3 (7% normy)Ozon gazowy (O3): 32.37 µg/m3 (27% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 16.9 µg/m3 (8% normy)

Jabłonna. Tajemnice zawodu dziennikarza. Uczniowie klas 7 poznają kulisy różnych zawodów

Komentowanie wyłączone
warsztaty 02

W klasach 7 szkół podstawowych uczniowie są już przygotowywani do podjęcia decyzji wyborze dotyczącym kolejnego etapu kształcenia, co wiąże się z późniejszym wyborem zawodu. W Szkole Podstawowej w Jabłonnie we współpracy z naszą redakcją uczniowie poznawali kulisy pracy dziennikarza.

Często myśląc o przyszłej karierze młodzież tworzy sobie obraz poszczególnych zwodów. Wybory mogą być dokonywane w oparciu o stereotypy lub marzenia związane na przykład z byciem aktorem. By te decyzje były oparte jednak na realiach w ostatnich klasach szkół podstawowych i gimnazjów realizowane są zajęcia z przygotowania zawodowego.

 

Oko w oko z dziennikarzem

Dzięki naszej redakcji część uczniów Szkoły Podstawowej w Jabłonnie mogła się już dowiedzieć jak wygląda codzienność w pracy dziennikarza. Na czym polega ta praca i czy jest tak ciekawa i przyjemna jak im się wydawało. Podczas spotkań udało się obalić wiele wyobrażeń, jakie powstały w młodych głowach. Uczniowie dowiedzieli się, jakie wyzwania stoją przed pracownikami redakcji, jakie cechy charakteru i umiejętności są przydatne w tym zawodzie.

Najczęstsze pytania

Okazuje się, że nawet już uczniowie klas 7 myślą o swojej przyszłości bardzo konkretnie. Wśród wielu pytań o różne elementy pracy dziennikarza najczęściej pojawiało się to o wysokość zarobków. Rozmowy dotyczyły też kwestii prawnych w tym zawodzie, które często mogą mieć też zastosowanie w życiu szkolnym. Chodziło o możliwość nagrywania innych osób, robienia zdjęć i ich publikacji w sieci. Trzeba przyznać, że świadomość tego, co można, a czego nie jest na dość wysokim poziomie, co nie oznacza, że ta wiedza jest stosowana w praktyce.

Kolejne spotkanie z uczniami klas 7 ze szkoły w Jabłonnie jeszcze w tym tygodniu. Będziemy też odwiedzali inne szkoły z powiatu legionowskiego.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 1

  1. o, ho, ho, ho – Krzyś, nie zapomnij następną razą wyjaśnić, że podstawą waszej pracy jest „dogadanie” z lokalnym samorządem; to czyni pisanie do gazetek (tzw „ustawki”) znacznie bardziej lukratywnym, niż zwykłe dziennikarstwo, które zadaje trudne pytania. Na szczęście oni zdążą zapomnieć o tym, co im naopowiadaliście a też możesz być pewny,że oni znacznie szybciej pokleją fakty kto z kim niż większość twoich obecnych czytelników. I jak tam unia z miejscową, zdążycie przed wyborami? 🙂