Dzisiaj

21°C
ciśnienie 1012 hpa,

Jutro

20°C
min. 17°C, maks. 20°C
ciśnienie 1012 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 0.9 µg/m3 (4% normy)Ozon gazowy (O3): 49.39 µg/m3 (41% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.9 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 5.2 µg/m3 (3% normy)

Jabłonna. Co dalej ze świetlicą na Przylesiu? Wójt mówi, że drogo i ciasno

swietlica-za-obwodnica

Środki finansowe na zakup lokalu na świetlicę dla mieszkańców w budżecie są. Jednak na temat samej transakcji cisza. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy o wyjaśnienie sytuacji poproszono Jarosława Chodorskiego.

Wszystko wskazuje na to, że wójt nie jest przychylny zakupowi lokalu na ul. Akademijnej. Jego zdaniem są lepsze sposoby na zapewnienie miejsca spotkań dla mieszkańców osiedla Przylesie. Jednym z nich jest propozycja budynku kontenerowego, która na część radnych działa jak płachta na byka.

 

Kontenery na działce od PAN

Wójt w swojej wypowiedzi podczas sesji wskazał jako miejsce gdzie może powstać nowa świetlica, działkę na której w przyszłości ma powstać nowa szkoła w Jabłonnie. – Jest możliwość wybudowania świetlicy na działce, którą zakupiliśmy od Polskiej Akademii Nauk, to jest działka 1,2 ha. Można w małym fragmencie tej działki za podobne kwoty, taką wybudować. Jeśli chodzi o uchwałę dotyczącą nabycia lokalu 60 metrowego, to już się wypowiedziałem, że lokal 60 metrowy jest zbyt mały do potrzeb, jakie tam są i nie ma takiej potrzeby, żebyśmy inwestowali 420 000 w zakup lokalu, który nie daje żadnych perspektyw rozwoju. Takiej uchwały o nabyciu tego lokalu nie ma, w związku z tym żadne czynności w tym zakresie nie były podejmowane – mówił Jarosław Chodorski. Wójt tłumaczył, że budowa świetlicy kontenerowej ma w podobnych kosztach zapewnić miejsce dla znacznie większej liczby dzieci. Chodorski podkreślał też zbyt wysoką, jego zdaniem, cenę za lokal od SMLW Legionowo. Zapowiedział też, że w ramach zmian w budżecie na sierpniowej sesji Rady Gminy zostanie zaproponowane zadanie polegające na zaprojektowaniu i wybudowaniu świetlicy kontenerowej.

Głosy oburzenia

Radni w większości nie przyjęli takich wyjaśnień i głośno postanowili wyrazić swój sprzeciw wobec działań realizowanych przez wójta. – Pan sobie kpi i z nas i z mieszkańców. To, co pan mówi jest nierozsądne, nielogiczne i nienormalne dla mnie, bo do sierpnia to nie wiadomo czy pan wójtem będzie. Mówi Pan rzeczy, które mogą doprowadzić do tego, że za chwilę nie będziemy mieć możliwości zakupu tego lokalu. Nie można blokować zakupu tego lokalu tylko dlatego, że pan wójt ma fanaberie. Niech pan to kupi zgodnie z wolą mieszkańców i rady – mówił Zenon Chojnacki popierając swoje słowa wolą większości radnych i wskazując na zaangażowanie mieszkańców, którzy w tej sprawie pojawiali się na komisjach i sesjach. Na nieokreślony termin realizacji budowy świetlicy kontenerowej, wynikający między innymi z faktu, że działka od PAN jest nieuzbrojona, zwracał uwagę Adam Krzyżanowski. Radny Arkadiusz Syguła sugerował, że chęć budowy obiektu kontenerowego może być spowodowana powzięciem przez wójta zobowiązań z tym związanych. – Dla mniej jest bardzo dziwne, że pan chce te kontenery. Czy pan te kontenery to już zamówił, że pan obojętnie gdzie chce te kontenery włożyć? Może one są już zamówione i my musimy za to zapłacić – sugerował Arkadiusz Syguła. Na pytanie Witolda Modzelewskiego, przewodniczącego Rady Gminy, czy w chwili podjęcia przez radnych stosownej uchwały, wójt podejmie działania zmierzające do zakupu lokalu, odpowiedź padła dość wymijająca. – Na dzień dzisiejszy państwu nie odpowiem. Po pierwsze pieniądze, które państwo zabezpieczyli, pochodzą z budowy ścieżek rowerowych Państwo zdjęli 500 000 z budowy ścieżek rowerowych, przeznaczając 420 000 na zakup lokalu, z czym ja się nie mogę zgodzić i ta sprawa jeszcze nie jest zamknięta – powiedział Jarosław Chodorski. Przypomnijmy że Regionalna Izba Obrachunkow tuż przed sesją wydała decyzję, że zmiany wprowadzone w budżecie podczas poprzedniej sesji i przegłosowane przez radnych są zgodne z prawem.

Podjęli uchwałę

By wójt nie miała wątpliwości, że w radzie jest większość za zakupem lokalu od SMLW Legionowo, w trakcie sesji została przygotowana uchwała o zakupie. Mimo wcześniejszej dyskusji i różnych opinii wszyscy radni obecni ana sesji zagłosowali za. Jednak lokal miał być zarezerwowany dla gminy do końca czerwca. Czy wójt zrealizuje stanowisko rady?

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 22

 1. No, jednak Jaro okazał się twardszym zawodnikiem. Uchronił nas przed wchodzeniem w konszachty w LMS, co zapewne pary radnych zmartwiło w sposób strategiczny (wszak kampania tuż tuż). Wycieczki Owsika o tym „co tu mu się zdawa” dowodzą tylko, jak radny jest oderwany od rzeczywistości. Plotka ze wsi, co do Londynu dobiegła, mówi że Owsika to już pożegnanie z samorządem, szkoda że tak późne. #TooLateToApologise 🙂

  • Jak wejść kolejmu w-i w d.pe. Trzeba się nazywać M. Megaloman. Najpierw hejtować, potem dostać zleconko na dachu i powrót do przeszłości. Żałosny geszefciarz. Niedługo będą myć sobie wspólnie plecy,tą samą gąbką i wodą święcioną polewać.

   • jak świat światem nie tylko krasnoludki ale i sprzedajne „damy i huzary” /czyt, ….utki/ żyją miedzy nami….niestety 😉

 2. radny oderwany od rzeczywistoscci a to dobre nawet pyszne ale powinno byc raczej zły bo oderwany od koryta 😉

 3. warto obejrzec VIIcz. sesji najnowszej jak paani radna obnazyła swietoszke i mumnie jednoczesnie, nuby takie swiete i miczace lae na swoje kopyta cwane, chyba gmina powinna sie ich pozbyc w nadchodzacych wyborach bo za co im płacc te diety, za głupote i milczenie ?

  • Pędzę oglądać 🙂

 4. Tak sobie popatrzyłem na szybko ile tam dzieci mogłoby się zmieścić zgodnie z prawemi i jeśli założymy ze dzieci będą siedziały nie dłużej niż 5h, a z tych 60 metrów zostanie 50 na sale (reszta na zaplecze, sanitariaty) to będzie mogło tam być legalnie maks ok 20 dzieci. Świetlica idealna ale na bloczek w którym się znajduje a nie na całe osiedle. Wiec nie wiem po co ten lament radnych.

  • Przestańcie robić ustawkę. Jest to nieprawda. Prawda jest taka, że Chodorki zablokował świetlicę dla mieszkańców Przylesia, na którą wyraziła zgodę rada gminy, nawet radni wójta to poparli. Prowadzona teraz retoryka jest mało odpowiedzialna i kupy się nie trzyma. NIe, no NIE.

   • Mój nos mówi że posłuchał się Mizgala.

    • To rzeczywiście autorytet iście z Pacanowa. Ci którzy go posłuchali już dawno są na bocznym torze (Oleńka, Przemek). Życzę powodzenia z takim doradcą oszołomem.

   • najprawdziwsza prawda jest taka że I chODORSKI I RADNI upływająca kadencje przetańczyli swwawolnie i frywolnie a interes nas mieli głeboko w d….

    • nie wrzucajmy wszystkich do wspólnego worka, np. pan Zenon walczył…

     • dla jasności: mój nick WK to skrót od Wojtek K. a nie od Włodzimierz K. (gdzieżbym śmiał!) ani tym bardziej Waldemar K.(K-M) (styl nie do podrobienia)

  • Ewentualnie można rozważyć biuro dla radnych (2m2 na głowę), o skazanych nie wspomnę (3m2 na głowę).

   • Mają znacznie mniej :). Obecnie mają nieco więcej niż pół metra kwadratowego na głowę a fryzjor nie ma z tym żadnego problemu i wcale nie jęczy że za to małe, bo on prowadzi cały czas soje wojenki. Natomiast ten obiekt na osiedlu pokazuje, że to też jego prywatna wojna z mieszkańcami. Wkrótce przegra całą bitwę, zniechęcił do siebie wszystkich. Jego wizerunek jest tragiczny, pomimo wydawanych ogromnych pieniędzy na jego panią fundacyjną od ośmirniczek. Biznacjum +

    • Wiem, każdy ma swoje marzenia. Niestety Twoje nie mają pokrycia w rzeczywistości 🙂

     • (L) to lekcja, którą ciągle pobierają fundacyjni. Niedouczone towarzystwo, a pcha się wszędzie republika Misiapysia. Jeden McPączek zapiernicza za wszystkich, a reszta opier.laczy jest od zdjęć i pozowania oraz zakrzywiania rzeczywistości.

 5. Taką świetlicę ze stołem do gry w tenisa i w szachy to można zrobić na wiosce, która ma 200 mieszkańców a nie w Jabłonnie. I to za 420 tys zł- wybaczcie ale kogoś tu pogięło !

  A może piwnicę wynająć- w alternatywach 4 dobrze się sprawdziła- będzie taniej i wiecęj miejsca.

 6. Powiem Wam, że ja nawet przez moment kupiłem tą bajeczkę o niezależności „Świstaka” od DonKiciarza oraz o rozczłonkowaniu „ośmiornicy”.😁
  Radni zgrywają podrzuconych i zdradzonych biedaczkow, a po w ewentualnej wygranej „Dmuchanca” nastąpi „wiekopomna zgoda”😉😆

  No…, chyba, że ja wystartuję i popsuje im szyki. Muszę pomyśleć, bo po wycofaniu się „Muchomora” z gry o tron i podobno rezygnacji „Karabina-Maszynowego” nadarza się okazja wskoczyć do finału między „Fryzjera” a „Dmuchanca”.

 7. Wójt mówi drogo i ciasno. Mieszkańcy mówią że nic nie ma taniego, chyba że wybieg pod chmurką na trawniku z pieskami, ale nie o to chodzi. Że ciasno? To będzie miejsce dla dzieci i dorosłych. Miejsca jest wystarczająco dużo, jest przestronnie i dużo światła. Natomiast świetlica prowadzona wcześniej przez fundację pana wójta była prowadzona w podziemiach i wcale więcej luksusu nie było. Czy to nie jest specjalne blokowanie, żeby ktoś mógł znów poprowadzić świetlicę w piwnicy?

 8. Coś w tym jest. Fakt jest taki że miejsca dla tych ludzi dalej nie ma, ale będzie ujęte w propagandzie wyborczej, a czasy odległe, po co nam taki blokujący wójt?

 9. Chodorski jest wójtem gminy Jabłonna a nie Świętym Mikołajem. Jego psim obowiązkiem jest dbać o dobro ogółu a nie kilku rozkapryszonych Pań o niespełnionych politycznych ambicjach, które szukają darmowej siedziby dla swojego stowarzyszenia… Facet zaczął dobrą robotę w Chotomowie i buduje kanalizację, żebyśmy mogli żyć po ludzku. Ale was to najwidoczniej nie obchodzi…

Dodaj komentarz