Jabłonna. Fatalna pomyłka. Krajewski i jego wnioski i interpelacje

pawel-krajewski-mariusz-grzybek

Radni Paweł Krajewski i Mariusz Grzybek (na pierwszym planie) podczas przerwy w sesji Rady Gminy Jabłonna, fot. GP/AM

W ostatnim czasie jeden z lokalnych portali internetowych donosił, że radny Paweł Krajewski nie złożył żadnego wniosku ani interpelacji przez dwa lata sprawowania przez niego publicznej funkcji. Z informacji, do których dotarliśmy, wynika coś zupełnie innego.

Już podczas grudniowej sesji zapytaliśmy radnego Pawła Krajewskiego, czy doniesienia portalu internetowego na temat jego bierności są prawdziwe. Okazuje się, że tytuł „Radny przez 2 lata nie napisał żadnego pisma” mówi nieprawdę. Jak wyjaśnia Krajewski, pisma, które wysyłał wraz z Mariuszem Grzybkiem zawierają wiele wniosków do budżetu 2016 i 2017 i nie tylko.

 

Wnioski do budżetu 2016

10 sierpnia 2015 r. Paweł Krajewski wraz z Mariuszem Grzybkiem złożyli wnioski do budżetu Gminy Jabłonna na 2016 r. W piśmie tym znajdują się: 4 wnioski dotyczące wodociągów i kanalizacji, 5 wniosków dotyczących oświetlenia, 7 wniosków dotyczących infrastruktury, dróg, komunikacji i bezpieczeństwa – co stanowi łącznie 16 wniosków. Oddzielną kategorię w piśmie stanowią wnioski dotyczące edukacji, rekreacji, komunikacji i terenów zielonych. Jest ich łącznie 7. Można wśród nich wymienić: realizację programu lato i zima w mieście w szkołach, koordynowane przez Urząd Gminy Jabłonna i utworzenie siłowni pod chmurką z ławkami, mini placem zabaw, zagospodarowaniem terenu i ławkami (na istniejącym terenie gminnym działki 1248, 1245 w Chotomowie).

Wnioski do budżetu 2017

Radni Krajewski i Grzybek wnioski do budżetu na 2017 r. złożyli natomiast 14 września 2016 r. W piśmie znajdują się: 4 wnioski dotyczące wodociągów i kanalizacji, 5 wniosków dotyczących oświetlenia i 7 wniosków dotyczących infrastruktury, dróg, komunikacji i bezpieczeństwa. Dodatkowo złożono siedem wniosków dotyczących edukacji, rekreacji, komunikacji i terenów zielonych. Wnioski z ostatniej wymienionej dziedziny to np. rozbudowa szkoły (CEKS) i budowa hali sportowej, boiska sztucznego w ramach CEKS oraz montaż pojemników na śmieci wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych na terenie najbardziej zaludnionych obszarów gminy oraz przy obiektach użyteczności publicznej. Wiele wniosków powtórzyło się z poprzedniego roku z powodu ich niezrealizowania.

Inne pisma

Dodatkowo radny Krajewski wraz z radnym Mariuszem Grzybkiem i radnymi powiatowymi Grzegorzem Kubalskim i Zbigniewem Garbaczewskim w dniu 14 września 2016 r. złożyli pismo do Starostwa Powiatowego w Legionowie (do wiadomości Wójta Gminy Jabłonna) w sprawie połączenia ul. Parkowej z ul. Chotomowską, przejęcie tej drogi przez powiat i rozpoczęcie budowy w 2017 r. wraz z ciągiem pieszo-rowerowym wykonanym z powierzchni bitumicznej. W dniu 11.12. 2016 r. radny Paweł Krajewski wraz z radnymi: Mariuszem Grzybkiem, Wojciechem Nowosińskim i Tomaszem Wodzyńskim złożyli pismo do wójta i przewodniczącego w sprawie systemu rejestrującego przejazd na czerwonym świetle w Jabłonnie na Rondzie Biskupów Płockich -S – 1. 16 grudnia 2016 r. radni Krajewski i Grzybek wystosowali do Urzędu Gminy zapytanie dotyczące zasobów gminnych tj. działek i budynków.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 9

 1. z tego wynika że rok 2017bedzie rokiem obfitego grzybobrania 😉

 2. ktoś zapomniał o jeszcze jednym piśmie w/s szkoły, taki „mały” paszkwil. Negatywne skutki tego wartościowego „gniota” rozciągają się po dziś dzień .

 3. Mniemam iż pan radny, jako dżentelmen, okaże łaskę i nie będzie kierował sprawy do sądu.

  • Szkoda, że znajomy fryzio nie okazał tej łaski w stosunku do innych osób, z którymi miał do czynienia. Ile to osób już odstrzelił w ten sposób? Co ciekawe poluje dalej, to gdzie jest ten dżentelmen z wyglądającego na „świętego” obrazka? Zew krwi czy cóś? Nie poznacie łaski pana, oj nie.

   • Dlaczego nie pod starym nickiem? 😀

 4. Pseudo portal prowadzony przez gimnazjalistow wielokrotnie podawał nie rzetelne dane. Nie zdziwił bym sie gdyby byli opłacani przez imperatora i arka.

 5. dla mnie fascynujące jest, kto też jest właścicielem terenów post-scaleniowych, że nagle powiat będzie w szczerym polu ciągnął przedłużenie Parkowej wraz z towarzyszącą infrastrukturą. A ciśnienie do tego inwestycji musi być spore, bo dwa lata temu Janek Grabiec chciał budować rondo w szczerym polu i tym tłumaczyć niechęć do ronda przy CEKS. Nie mamy więc na wodociągi, kanalizację czy wybudowanie przedszkola w Chotomowie, ale będziemy ciągnąć drogę znikąd do nikąd? To są jakieś jajca a nie samorząd. I jeszcze kto się do tego pcha? Gminne charty inwestycji: Grzybuś, Garbaczenko i Krajewski, no po prostu kabaret 😀

 6. a to kiedy ” sie pan” dowiedział ? może jak se jajka oglądaliscie pod wodą ?

 7. Łell, łell… Chlup został a moje wycięli! Rozumiem że „rozkaz to rozkaz” 😉

Dodaj komentarz