Aktywny koniec lata w Legionowie. Jakie atrakcje przed nami?

taniec

Jak co roku Legionowo zachęca mieszkańców do aktywnego zakończenia wakacji. W tym roku, oprócz 5. już edycji Akcji. Poruszenie! przygotowano inną atrakcję. Wielkie Polowanie na Złotą Rybkę już w niedzielę – do upolowania, oprócz tytułowej złotej wzdręgi – także bardzo atrakcyjna nagroda.

Legionowscy urzędnicy przyzwyczaili swoich mieszkańców do letnich imprez plenerowych. W tym roku było ich wyjątkowo dużo – nie tylko Dni Legionowa, Rock&Cud czy potańcówki w Parku Zdrowia, ale także koncerty kameralne czy Rap&Drive z okazji otwarcia parkingu przy Centrum Komunikacyjnym. Do tych imprez dochodzą kolejne dwie.

Wielkie Polowanie na Złotą Rybkę

W ostatnią niedzielę wakacji (28.08) odbędzie się pierwsze w historii powiatu legionowskiego „Wielkie Polowanie na Złotą Rybkę”. W konkursie wędkarskim do wygrania m.in. Jeep. Tuż przed rozpoczęciem zabawy do wód Jeziora Zegrzyńskiego wpuszczona zostanie „złota” rybka – wzdręga. Zadaniem uczestników konkursu będzie odnalezienie jej w odmętach jeziora. Na szczęśliwca, któremu się to uda, czeka atrakcyjna nagroda – Jeep Renegade, ufundowany przez sponsora – Viggen Auto Sp. z o.o.
Konkurs skierowany jest do osób posiadających kartę wędkarską PZW i własny sprzęt. Uczestnicy mogą łowić ryby z brzegu lub z łódki – technika jest dowolna. – Chcemy pokazać mieszkańcom miasta, powiatu i całego Mazowsza Jezioro Zegrzyńskie. Ten akwen to niewątpliwie jedna z największych atrakcji naszego powiatu, a konkurs ma uświadomić, że jezioro to nie tylko kąpiele i żaglówki, ale przede wszystkim zbiornik, w którym żyją pyszne i zdrowe ryby. Konkurs ma także zaktywizować lokalną społeczność oraz zachęcić środowisko wędkarskie do przyjazdu nad Zalew – mówi Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa.
Ci, którzy nie zgłoszą udziału wcześniej będą mogli zrobić to w dniu imprezy. Nad prawidłowością przebiegu czuwać będą sędzia główny oraz ichtiolog.
Oprócz nagrody głównej dla osoby, która „upoluje” złotą rybkę, czyli Jeepa RENEGADE wersja Limited, silnik 1.4T, 140 KM, z manualną skrzynią biegów, organizatorzy ufundowali także inne nagrody dla uczestników.

 

Akcja.Poruszenie! 5

3 września już po raz piąty Legionowo pokaże, że hasło marki to nie tylko zwykły slogan. Akcję.Poruszenie! 5 to event promujący markę i zachęcający do zdrowego trybu życia.
Tegoroczna edycja jak zwykle obfituje w sportowe i fitnessowe atrakcje – podobnie do lat poprzednich i tegoroczna Akcja.Poruszenie! zaproponuje mieszkańcom miasta szereg wyzwań. Zaproszone do współorganizacji kluby sportowe, siłownie i fitness kluby przedstawią swoją ofertę w sposób najbardziej atrakcyjny dla mieszkańców tzn. wyjdą poza mury swoich siedzib i zaprezentują się na terenie Areny Legionowo. Wśród zgromadzonych przechadzać się będą Serce i Rozum, znane z telewizyjnych reklam Orange.
Od 16.00 na scenie rozpocznie się „Taneczne wyzwanie” wraz z lokalnymi i nie tylko szkołami tańca. Od 17.00 przez półtorej godziny trwać będzie maraton zumby.
Gwiazdami wieczoru będą zespół ICON oraz Cleo.