Legionowo. Kurz uruchomił czujniki dymu w „Gondoli”?

gondola6

Fałszywy alarm pożarowy w Gondoli, fot. GP/kg

Dziś ok godz. 7:30 w galerii „Gondola” włączyły się czujniki dymu. Alarm pożarowy okazał się jednak być fałszywym. Niewykluczone, że wywołany został przez kurz pochodzący z trwających tam jeszcze prac budowlanych.

W czwartek (12 stycznia br.) w mieszczącej się w centrum Legionowa galerii handlowej „Gondola” uruchomiły się czujniki dymu. O alarmie pożarowym strażacy dowiedzieli się tuż przed godziną 8. Na miejsce wysłano 3 zastępy strażackie. Ze wstępnych informacji wynika, że żadnego zagrożenia pożarem w tym budynku nie było, zaś sam alarm okazał się być fałszywym. Strażacy odjechali spod Gondoli o godz. 8:50. Niewykluczone, że pochodzący z pobliskiej budowy kurz dostał się do „Gondoli” przez jej system wentylacyjny i w ten sposób uruchomił zamontowane w galerii czujniki dymu.

Podobna interwencja miała miejsce w poniedziałek w garażu podziemnym apartamentowca Faktoria na os. Sobieskiego w Legionowie. W tym przypadku to najprawdopodobniej gęsty smog doprowadził do uruchomienia się alarmu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.