Dzisiaj

13°C
ciśnienie 1016 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 2 µg/m3 (8% normy)Ozon gazowy (O3): 64.32 µg/m3 (54% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.3 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 9.4 µg/m3 (5% normy)

Legionowo. Muzeum Historyczne z nagrodami w mazowieckim konkursie

Komentowanie wyłączone
muzeum-historyczne-nagrody2

fot. Muzeum Historyczne w Legionowie

Muzeum Historyczne w Legionowie zostało laureatem dwóch prestiżowych nagród w IX edycji konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”. 

Celem konkursu, prowadzonego przez Mazowiecki Urząd Marszałkowski, jest wyłonienie najlepszych placówek muzealnych oraz wyróżnienie najciekawszych zdarzeń przez nie realizowanych. W tym roku o tytuł najciekawszej wystawy, najlepszego projektu edukacyjnego, najciekawszej imprezy otwartej i najlepszego wydawnictwa muzealnego walczyło aż 80 projektów z terenu całego Mazowsza.

Gala wręczenia nagród przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika zorganizowana została pod koniec września w Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum Historyczne w Legionowie otrzymało w tym roku dwie nagrody. W kategorii „Najciekawsza wystawa zorganizowana przez placówkę muzealną na Mazowszu” ekspozycja De Profundis… Archeologia ziem powiatu legionowskiego otrzymała III nagrodę. Drugą statuetkę Muzeum otrzymało za „Realizację najciekawszego muzealnego projektu edukacyjnego”, którym był projekt Archeologia w pięciu zmysłach. 

Podziękowania

Jesteśmy dumni z otrzymanych wyróżnień. Cieszy nas to, że nasza praca została doceniona w środowisku mazowieckich muzealników i że nasze działania spotkały się z powszechnym uznaniem. Jak do tej pory Muzeum otrzymało w sumie już cztery statuetki. Każda z nich daje nam impuls do nowych pomysłów i nowych projektów. Dziękujemy wszystkim naszym gościom muzealnym, że znajdujemy w nich aktywnych oraz chętnych odbiorców. Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku Kapituła Konkursu doceni nasze starania. – podsumowali pracownicy Muzeum Historycznego w Legionowie.

 

Etykiety
, ,

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Komentowanie zostało wyłączone.