Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.3 µg/m3 (5% normy)Ozon gazowy (O3): 71.43 µg/m3 (60% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 6.6 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4 µg/m3 (2% normy)

Legionowo. Nowoczesne boiska na tyłach „Faktorii” po wakacjach

boisko-sobieskiego

Na tym placu powstaną nowoczesne boiska sportowe, fot. GP/kg (archiwum)

Z tegorocznego budżetu miasta udało się wygospodarować dodatkowych 120 tys. zł. Pieniądze te zostaną wydane na budowę wielofunkcyjnych boisk sportowych na tyłach „Faktorii” na osiedlu Sobieskiego. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 766 tys. zł, a boiska mają być gotowe za 2 miesiące. 

Musieli dołożyć

Przez kilka ostatnich miesięcy legionowskim włodarzom nie udawało się wyłonić firmy gotowej zrealizować to sportowe przedsięwzięcie na osiedlu Sobieskiego. Za każdym razem powodem okazywały się finanse. Kilka ze zorganizowanych w tej sprawie przetargów nie rozstrzygnięto z uwagi na padające w nich bardzo wysokie ceny realizacji tej inwestycji. W tym ostatnim konkursie również padły wysokie stawki. Zaoferowane ceny przekroczyły kwoty zarezerwowane na ten cel w legionowskim budżecie. Wobec powyższego w ratuszu podjęto decyzję, aby dołożyć 120 tys. zł do budowy boisk sportowych w tej lokalizacji. Legionowscy radni wyrazili zgodę na przesunięcie niezbędnych środków w budżecie.

 

50 dni robót budowlanych

Dzięki zaakceptowanym w minioną środę (30 maja br.) zmianom w tegorocznym legionowskim budżecie, władzom miasta już udało się wybrać firmę, która w ciągu 50 dni od dnia wejścia na budowę zbuduje 2 boiska sportowe. Przedsiębiorstwem tym jest firma „Zuk-Ogrody” ze Stasiego Lasu. Cała inwestycja ma kosztować legionowski budżet łącznie blisko 766 tys. zł, zaś na już wykonane przedsięwzięcie, inwestor udzieli miastu 7-letniej gwarancji. Jeśli w czerwcu br. dojdzie do podpisania umowy, z nowoczesnych obiektów sportowych legionowianie będą mogli skorzystać jeszcze podczas ostatnich tygodni tegorocznych wakacji.

Co się zmieni?

Na osiedlu Sobieskiego powstaną 2 nowocześnie wyposażone boiska sportowe. Oba obiekty będą miały poliuretanową nawierzchnię. Wokół powstaną nowe chodniki i dojazdy z kostki betonowej. Pojawią się nowe ławeczki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci. Znajdująca się nieopodal siłownia plenerowa również zostanie unowocześniona. Pojawią się na niej pergola i nowe urządzenia do ćwiczeń, zaś te już tam istniejące zostaną odpowiednio wyregulowane. Posadzona zostanie trawa, nowe krzewy i drzewa, a chore i obumarłe rośliny zostaną usunięte. Cały ten teren zostanie także odpowiednio oświetlony.