Dzisiaj

19°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 2.4 µg/m3 (10% normy)Ozon gazowy (O3): 64.55 µg/m3 (54% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 2 µg/m3 (1% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.1 µg/m3 (2% normy)

Legionowo. Pociągiem nad morze już w następną sobotę!

słoneczny-koleje-mazowieckie

Pociąg "Słoneczny" będzie się zatrzymywał w Legionowie 2 razy dziennie, fot. KM (archiwum GP)

Już w następną sobotę (23 czerwca br.) Legionowo uzyska dostęp do morza, a legionowianie będą mogli codziennie kąpać się w Bałtyku. Koleje Mazowieckie (KM) uruchamiają bowiem pociąg „Słoneczny”, który przez całe wakacje dwa razy dziennie będzie zatrzymywał się na legionowskiej stacji głównej i przewoził pasażerów do i z m. in. Trójmiasta, Wejherowa, Lęborka, Słupska i Ustki.

 Codziennie tam i z powrotem

Pociąg „Słoneczny” już po raz kolejny przyjedzie do Legionowa i w ciągu niespełna 3 godzin dowiezie legionowian nad Bałtyk. Przez całe wakacje tj. od 23 czerwca do 2 września wyposażony w klimatyzowane wagony piętrowe nowoczesny pociąg będzie kursował nad morze raz dziennie. Tego samego dnia pociąg powróci do stolicy. Po starcie na stacji kolejowej Warszawa-Zachodnia, „Słoneczny” będzie się codziennie zatrzymywał w Legionowie o godzinie 7 rano. Pociąg zapewni dojazd do kilku nadmorskich kurortów m. in. do Gdańska, Sopotu, Gdyni, Wejherowa, Lęborka, Słupska i do Ustki. Podróż do Trójmiasta zajmie legionowianom niecałe 3 godziny, zaś do znajdującej się w Ustce stacji końcowej nieco ponad 5 godzin. Po kilkuminutowym postoju „Słoneczny” z Ustki zawróci do Warszawy. Podczas tych powrotów, pociąg ten będzie się codziennie zatrzymywał w Legionowie o godzinie 17.54. Podróż „Słonecznym” oprócz tego że ma być szybka, to musi być komfortowa. Poza klimatyzacją, piętrowe wagony pociągu dostosowane są bowiem do potrzeb osób niepełnosprawnych i znajdują się w nich przewijaki dla niemowląt. Na jego pokładzie dostępny jest również catering.

Za 60 zł z Legionowa do Ustki

Podróż nad morze będzie dosyć tania. Bilet do Trójmiasta kosztować bowiem będzie 45 zł, zaś do Ustki 60 zł. W tej cenie pasażer będzie mógł zabrać na pokład „Słonecznego” psa lub rower. Oprócz tego podczas tej podróży będą obowiązywać ulgi m. in. dla uczniów i studentów. Ulgowy bilet do Ustki będzie kosztował 40 zł, a do Trójmiasta 30. – Zakupu biletów można dokonać w kasach biletowych, za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl, w aplikacji skycash, w biletomatach KM, a także bezpośrednio u kierownika pociągu – dowiadujemy się ze strony internetowej Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Rozkład jazdy pociągu „Słonecznego” w dniach od 23 czerwca do 2 września br.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 6

  1. wie ktoś czy jak sie wsiadzie w legionowie to są wolne miejsca siedzace? czy lepiej jechac na warszawe i stamtad ruszyc ???

  2. A co z pasażerami na Mazowszu którzy mdleją w przepełnionych pociągach a wyjaśnienie jakie słyszą,sorry nie ma taboru???

    • Może pan „ynteligent” rozwinie swoją błyskotliwą wypowiedź ???

  3. legionowo to tez mazowsze panie „inteligent”

    • Rysiek daj spokój z tą inteligencja bo twoja juz dawno wyjechała w pi……

  4. W nie ludzkich warunkach to ja już wole pendolino drogo ale cisza i spokój

Dodaj komentarz