Dzisiaj

17°C
ciśnienie 1012 hpa,

Jutro

20°C
min. 15°C, maks. 20°C
ciśnienie 1012 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.2 µg/m3 (5% normy)Ozon gazowy (O3): 32.91 µg/m3 (27% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 9.2 µg/m3 (3% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 17.6 µg/m3 (9% normy)

Legionowo. Pożar domu przy Zegrzyńskiej. Poparzone 4 osoby, w tym jedno dziecko

Komentowanie wyłączone
pożar zegrzyńska2

Pożar domu przy ulicy Zegrzyńskiej w Legionowie, fot. KP PSP w Legionowie.

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły pożar domu przy ulicy Zegrzyńskiej w Legionowie. Z poparzeniami ciała do szpitali trafiły 4 osoby, w tym jedno dziecko.

Poparzeni w szpitalach

Do pożaru doszło w nocy z piątku na sobotę (11 lutego br.) Kilka minut po godzinie 3, ogień pojawił się w drewniano-murowanym, parterowym domu jednorodzinnym stojącym przy ulicy Zegrzyńskiej w Legionowie. Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, mieszkańcy palącego się domu przebywali na zewnątrz pod opieką zespołów ratownictwa medycznego. 4 osoby, w tym dziecko doznali poparzeń ciała. Rannych karetkami przetransportowano do szpitali.

 

2 zaczadzone psy

Strażacy zajęli się gaszeniem pożaru. Ogień niestety rozprzestrzenił się już w przedpokoju i w jednym z pokoi tego budynku. Cały dom został dość mocno okopcony. W jego wnętrzu strażacy odnaleźli 2 martwe psy, które najprawdopodobniej uległy zaczadzeniu. Akcja ratunkowa trwała przeszło 3 godziny. Strażacy nie wiedzą, co było przyczyną pożaru. W najbliższym czasie ustali to legionowska policja. – Powołaliśmy biegłego, którego zadaniem będzie wyjaśnienie wszystkich okoliczności, na skutek, których doszło do tego pożaru – informuje st. asp. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie.