Dzisiaj

19°C
ciśnienie 1010 hpa,

Jutro

21°C
min. 16°C, maks. 24°C
ciśnienie 1008 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.7 µg/m3 (7% normy)Ozon gazowy (O3): 32.37 µg/m3 (27% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 16.9 µg/m3 (8% normy)

Legionowo. Przy garażu wielopoziomowym na Piaskach powstaną droga i jednostronny chodnik

Komentowanie wyłączone
parking-wielopoziomowy-773x505

Przy garażu wielopoziomowym na Piaskach zbudują drogę i chodnik, fot. UM Legionowo (archiwum GP).

Przy garażu wielopoziomowym na legionowskich Piaskach zostanie przebudowana droga oraz powstanie nowy chodnik. O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, powyższe przedsięwzięcia wykonane zostaną już na początku przyszłego roku.

Trwa przetarg

Legionowski magistrat w poniedziałek (27 listopada br.) ogłosił przetarg na przebudowę biegnącej przy garażu wielopoziomowym na osiedlu Piaski drogi. Przedmiotem zamówienia – oprócz wykonania nowej nawierzchni z betonu asfaltowego tej drogi – jest również budowa zjazdów z szarej kostki betonowej do stojących przy tej drodze nieruchomości oraz budowa jednostronnego chodnika – także z kostki betonowej, tyle że już w kolorze czerwonym. Ponadto, zwycięscy drogowcy zobowiązani będą do odpowiedniego odwodnienia nowej infrastruktury drogowej oraz do wymiany opraw oświetleniowych w znajdujących się tam latarniach.

 

Nowa infrastruktura drogowa w 45 dni

Konkurs najprawdopodobniej zostanie rozstrzygnięty w połowie grudnia br. Bowiem do 13 grudnia br. firmy zainteresowane realizacją tej inwestycji powinny złożyć w ratuszu swoje propozycje cenowe. Jeśli już za pierwszym podejściem uda się wybrać wykonawcę tego przedsięwzięcia, to nowa infrastruktura drogowa na legionowskich Piaskach powinna powstać już w styczniu 2018 r. Zgodnie z warunkami trwającego obecnie przetargu firma, która go wygra będzie miała tylko 45 dni od daty podpisania umowy na uporanie się z tym zadaniem.