Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 3.7 µg/m3 (15% normy)Ozon gazowy (O3): 72.52 µg/m3 (60% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.5 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.4 µg/m3 (2% normy)

Legionowo. Spodziewane zakłócenia ciszy nocnej. Będą budować blok nocą

budowabroniewskiego5

Trwa budowa bloku przy ulicy Władysława Broniewskiego w Legionowie, fot. GP/ms (archiwum)

Przez najbliższe 33 noce mieszkający w sąsiedztwie powstającego przy ulicy Władysława Broniewskiego bloku mogą spodziewać się zakłóceń. Firma realizująca tę inwestycję tłumaczy, że z uwagi na konieczność zachowania ciągłości prace na budowie będą prowadzone również w nocy…

Powyższych zakłóceń legionowianie z okolic ulicy Władysława Broniewskiego mogą spodziewać się przez 33 najbliższe noce. – Jak informuje Jabłonowska Spółka Budowlana Sp. z o.o. wykonawca inwestycji SMLW z uwagi na technologię wykonywanych robót (konieczność zachowania ciągłości), w dniach od 28 maja do 30 czerwca br., na budowie budynku przy ul. Broniewskiego mogą być prowadzone prace w godzinach nocnych – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta (UM) w Legionowie. Firma realizująca to przedsięwzięcie zapewnia, że przewidywane dla mieszkańców nocne zakłócenia i utrudnienia postara się ograniczyć do minimum.

Artykuł edytowano 28-05-2018. godz. 15.17

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 23

 1. Glupkowate smiechy robotnikow uskuteczniane rani tez będą ograniczone do minimum?
  Jesli chcialabym robic remont po 22giej sasiedzi zgodnie z prawem mogliby wezwac policję, a moje tlumaczenie o zachowaniu ciaglosci prac nic by nikogo nie obchodzilo.
  Tysiące metrow szesciennych wody spuszczanych od kilku dni i nocy do studzienki sciekowej na budowie .. Kto za to zaplaci? Nowi lokatorzy czy mieszkancy spoldzielni?

 2. Opłaty zawsze płaci ten docelowy odbiorca czy spółdzielcy.

 3. Pisać to oni sobie mogą. Na miejscu mieszkańców dzwonił bym na policję non stop, aż kierownik budowy sam zbuntowalby się przeciwko takiemu podejściu.

 4. Normalnie Państwo w Państwie w tym Legionowie, jeden tylko zrobi imprezę w mieszkaniu i od razu ma na karku policjantów a drugi przez trzy dni w środku nocy może robić co chcę. A co to niby spółdzielnia to organ administracji publicznej- chyba nie- wiec również i od niej oczekuje się przestrzegania prawa. Chyba, że Prezes może w Legionowie wszystko ?

  • Nie trzy a trzydzieści dni.

  • A imię jego 33, faktycznie pomyłka z mojej strony

 5. Od 28 maja do 30 czerwca to są 33 noce…

 6. UM może sobie pisać nawet że ziemia jest płaska. Prawo jest prawem i obowiązuje nawet w smogogrodzie. Dzwonić na policję do skutku.

 7. Wszystko będzie umorzone.

 8. Niech społeczeństwo dzwoni po 22 jeśli będzie głośno. Jeśli jeden telefon nie pomoże to dzwońcie do skutku. Dobrze byłoby, aby ewentualni zgłaszający W razie „W” nie pozostawali anonimowi. Jeśli to nie pomoże nagrajcie telefonem lub innym urządzeniem prace budowlane, gdzie będzie słychać hałas i złóżcie zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia z art 51 par 1 i pewnie też regulaminu SMLKW, gdyż w regulaminie jest zapisane kiedy można prowadzić roboty budowlane itp itd. (…) Jeśli będzie wola społeczna i solidaryzm to nic nie zostanie umorzone.

 9. Ciekawe jakie to prace mr Rosiak musi przeprowadzać w nocy i to w ilości 33. Nawet metra się tak nie buduje. Chyba, że umowy przedwstępne sprzedaży lokali z nieodległym terminem spisane zostały.

 10. rosiak się z was nabija i nic z tym nie robicie? A wystarczy zrobić mu każdego dnia dwie-trzy awantury, zablokować bramę wjazdową na budowę, cokolwiek, co wyrazi obywatelskie nieposłuszeństwo, do którego macie absolutnie niezbywalne prawo.

 11. Ale zaraz już była była rozmowa na ten temat. Więc niech się wszyscy nie wypowiadają jak nie znają tematu. Mieli mieć płac zabaw to chodzili zbierali podpisy że dzieci będą głośno. Chyba było wiadome że jak nie płac to miasto postawi blok więc o co chodzi. Nudy i złośliwość..

  • To nie miasto stawia blok tylko Spółdzielnia- number one developer in Legionovo.

  • Dokładnie miało być boisko. Starszym mieszkańcom się to nie podobało to zaczęli chodzić z petycja przeciw budowie owego boiska. Powód był taki jak podała Ewelina. Nie ma się teraz co burzyć. Trzeba było iść na ugodę a nie udawać po fakcie wielce poszkodowanych.

 12. Jak nie plac zabaw to musi być blok? Miasto nie ma innych propozycji dla mieszkańców? W takim razie tej władzy należy podziękować jesienią przy urnie.

 13. hmmm dzwoncie na stoleczta komende policji mowiac ze legionowska policja nie reaguje …

 14. Wystarczy 1 lub 2 artykuły i skarga do KSP, KGP i będzie reagować. Pamiętajcie, że każda rozmowa jest nagrywana …

 15. Szanowni Mieszkańcy Bloku nr 7. Jakieś 30 lat temu bawiłem się na tych kortach i boisku do koszykówki i przeganialiście mnie i kolegów codziennie. Doprowadziliście do degradacji tej części osiedla, bo korty były nieużywane a boisko zamieniło się z asfaltową pustynię. Później były stoły do pingpong ale też Wam przeszkadzały… nie mogliśmy z nich
  korzystać, bo stukało Wam w mieszkaniach. To teraz macie budowę i będziecie mili piękny blok. Gratulację. Ja już się wyprowadziłem z Waszego bloku!!!

  • Masz rację, postawy społeczne części lokatorów bloku 7 nie były ich najmocniejszą stroną, jednak uciążliwości budowy odczuwają bogu ducha winni mieszkańcy wielu innych budynków w okolicy.

   • Rozumiem. Ale każda budowa wiąże się z uciążliwościami. Niebudowanie niczego w konsekwencji też. będzie wiązało z uciążliwościami.

 16. Na razie firma buduje basen, fundamenty zalane są wodą,a spuszczanie wody z terenu budowanego bloku do studienki sciekowej/burzowej trwa non stop dzień noc, noc dzien juz niemal trzy tygodnie. To normalne?Za nic nie kupilabym w tym bloku mieszkania.

 17. Czy posadowienie tego dźwigu zostało dokonane zgodnie z przepisami budowlanymi? Dlaczego taki dźwig został posadowiony nad ulicą i chodnikiem gdzie codziennie przemieszczają się ludzie, dzieci do szkoły i przedszkola i grozi to niebezpieczeństwem? dlaczego nie ma bezpiecznej strefy w obrębie pracy żurawia? Nie da się żyć obecnie przez tę budowę w tym rejonie. Ciągle wjeżdżające i wyjeżdżające ciężarówki blokujące drogę gminną ul. Broniewskiego w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. A Zarządca drogi ma to gdzieś i nic z tym nie robi!

Dodaj komentarz